Cocker spaniel angielski w domu - co zakupić przed przybyciem pupila?

On: wtorek, wrzesień 6, 2022

Cocker spaniel angielski to jedna z najpopularniejszych ras w Polsce. Psiaki te podbijają serca swoim przenikliwym spojrzeniem - przez niektórych nazywanym tęsknym, przez innych pełnym miłości. Dodatkowym atutem tej rasy są charakterystyczne, długie uszy, które często przyciągają uwagę przechodniów. Cocker spaniele angielskie są często adoptowane ze względu na swój niewielki rozmiar, przyjazne usposobienie i wcześniej wspomniane walory estetyczne. W dzisiejszym wpisie skupimy się więc na tym, w co warto się wyposażyć przed przybyciem psiaka do domu.

Psi myśliwy w czterech ścianach

Cocker spaniel angielski to rasa myśliwska, klasyfikowana do sekcji płochaczy. Kiedyś psiaki te służyły myśliwym do wypłaszania zwierzyny z ukrycia. Dzisiaj miejsce cocker spaniela angielskiego jest w domu, jednak zew natury nadal woła go do lasu. Psiak tej rasy będzie więc ciągnął do różnych zarośli, szczekał na mijaną zwierzynę - np. ptaki, koty i inne czworonogi - i próbował przynieść do domu różne “pamiątki” ze spacerów. Aby uniknąć psich awantur na ulicy lub stosu patyków za kanapą, warto zaopatrzyć się w kaganiec dla psa. Spokojnie - nie chodzi tutaj o akcesorium wykonane z metalu, nieprzyjemnie wpijające się w kufę przy próbach otwierania pyska. Mowa o fizjologicznym kagańcu dla psa. Akcesorium to umożliwia pupilowi picie wody, jedzenie smakołyków i szczekanie. Zapobiega jednak wdawaniu się w “bójki” z innymi czworonogami. Chociaż cocker spaniele angielskie są niezwykle przyjazne i skore do zabawy, ich ciekawość może rozdrażnić starszych gości psiego wybiegu. Dlatego warto zabezpieczyć się przed sytuacjami, w których pupil może zaczepiać inne psy lub zabierać im zabawki właśnie zakupem odpowiedniego kagańca dla psa.

Cocker spaniela angielskiego warto też czasami puścić luzem w kontrolowanych warunkach. Należy jednak pamiętać o tym, że gąszcza i krzaki to habitat wielu niebezpiecznych owadów. Warto więc wyposażyć się nie tylko w obrożę przeciw pchłom dla psa, ale też środki na kleszcze. Mile widziana będzie też poręczna pęseta, dzięki której możliwe będzie wyeksmitowanie niechcianego lokatora już w momencie jego zauważenia.

Odpowiednie posłanie to podstawa

Cocker spaniele angielskie mają niezwykle długą sierść. Często wydaje się ona atutem w momencie adopcji psa, jednak rasa ta intensywnie linieje. Warto sięgnąć więc po legowiska dla psa rasy cocker spaniel, które będzie się bardzo łatwo czyściło. Świetnym wyborem będzie takie wypełnione kulką silikonową. Takie posłanie dla psa można bez problemu wrzucić do pralki. Nie trzeba się obawiać, że w środku zostanie jakaś woda, która może doprowadzić do gnicia wypełnienia - kulka silikonowa szybko oddaje wchłoniętą ciecz. Warto również zwrócić uwagę na kolor legowiska dla psa.

Cocker spaniele angielskie zazwyczaj mają czarne, rude lub brązowe umaszczenie. Ich sierść będzie więc widoczna na jasnych tkaninach. Posłanie dla psa w kolorze granatu, szarości lub bordo z pewnością będzie prezentowało się estetycznie nawet bez częstego prania. Więcej o wyborze odpowiedniego legowiska napisaliśmy w tym wpisie.

Ruch, ruch i jeszcze raz ruch!

Wszystkie psiaki myśliwskie uwielbiają dobrą zabawę. Szybko uczą się komend, co pozwala na spędzanie długich godzin na aportowaniu. Warto więc zaopatrzyć się w wiele różnych zabawek. Warto sięgnąć m.in. po frisbee, którego gonienie sprawi psiakowi dużo frajdy. A co, jeśli właściciel zapomni zabrać go z domu? Spaniel z radością ruszy w pogoń za rzuconym patykiem! Warto jednak pamiętać o jego tendencji do zdobywania trofeum. Przed powrotem do domu właściciel powinien więc upewnić się, że psiak nie zabiera patyka ze sobą do domu. O ciekawych zabawkach dla psa dowiesz się więcej z tego wpisu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz