Imię dla psa – jak wybrać?

On: wtorek, styczeń 7, 2020

Zastanawiasz się jak nazwać Twojego nowego pupila? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad dotyczących wybierania imion dla psów. Znajdziesz tu popularne propozycje i te nieco bardziej zaskakujące. Sprawdź i daj się zainspirować!

Imiona dla zwierząt – klucz wyboru

Zanim podejmiesz decyzję, dobrze się zastanów. Poobserwuj swojego zwierzaka i zobacz, co pierwsze przychodzi Ci do głowy, gdy na niego patrzysz. Pomocne w wyborze mogą okazać się:

  • kolor umaszczenia;
  • temperament;
  • historia kupna lub adopcji psa.

Nie warto się spieszyć – w końcu to wybór na całe życie, który będzie mówił też coś o Tobie. Ponadto szkoda niepotrzebnie mieszać pupilowi w głowie, zmieniając po jakimś czasie sposób, w jaki na niego wołasz. Niech imię będzie dobrze przemyślane, krótkie i łatwe do wymówienia.

Z uśmiechem

Wspaniałym sposobem jest poszukanie słowa, które będzie w zabawny i paradoksalny sposób podkreślało jakąś cechę pupila, np. Gigant lub Rambo pasują do maleńkiej chihuahuy, a Pchełka dla doga niemieckiego.

Przekąski i napoje

A może by tak na spacer wyprowadzać Kolę? Jeśli masz ulubiony napój, przekąskę lub przyprawę – to zdecydowanie dobry trop w poszukiwaniach. U Twojej nogi może kroczyć Chilli, Frytka, Imbir lub Wafel. Tylko go nie schrup!

Z bajek, filmów i książek

Jednym z najpopularniejszych animowanych psich bohaterów był oczywiście Reksio. To imię doskonale pasuje do wielu ras. Jeśli jako dziecko wolałeś bajkę o Ferdynandzie Wspaniałym, być może zechcesz wołać na swojego czworonożnego przyjaciela Ferdek. A może do gustu przypadnie Ci Płotka z „Wiedźmina” lub Tolkienowski Frodo? Fani filmu „Czterej Pancerni i pies” mają jasną sytuację.

Ludzkie imiona

To niezwykle kontrowersyjny temat. Grono zwolenników i przeciwników nazywania zwierząt ludzkimi imionami wydaje się tak samo duże. Niektórych to oburza, niektórzy jednak nie mają nic przeciwko. Co prawda czworonożny Kuba czy Julka to rzadkość, jednak Kajtek spacerujący u nogi swojego pana to już częściej spotykane zjawisko. Rzecz gustu.

Hobby

Jeśli masz pasję – warto zastanowić się, czy w jej żargonie nie ma słowa, które Twój pupil mógłby zapożyczyć. Możesz np. być zapalonym specjalistą IT i swojego psa nazwać Caps Lock lub WiFi. Wielbiciele Hiszpanii mogą rozważyć Loca (czy. Loka – szalona) lub Amigo. A może kochasz tańczyć? Niech na spacerach towarzyszy Ci Rumba, Samba lub Fokstrot! Hobby to świetne źródło inspiracji – szczególnie dlatego, że to czynność, którą darzysz pozytywnym uczuciem.

Charakter

Twój pies może od pierwszych tygodni życia wykazywać pewne cechy charakteru lub temperamentu. Warto obserwować zwierzę i na podstawie wysnutych wniosków podjąć decyzję. Być może szczeniak będzie energiczny, wtedy doskonale pasować będzie do niego „Tajfun” lub „Piorun”. Jeśli wyróżnia się delikatnym i pogodnym usposobieniem, rozważ imię Bryza lub Fala.

Geografia

Wielbicielom podróży z pomocą przychodzi mapa. Wystarczy otworzyć jej arkusz przed sobą, przypomnieć sobie najlepszy wyjazd lub taki, o którym się marzy i zdecydować. Czy cieszysz się na myśl, że od progu miałaby witać Cię Jamajka? A może wolisz, aby była to Azja lub Londyn? Wybór imion dla psów jest ogromny!

Podsumowanie

Jeśli dla swojego psa szukasz sprawdzonej karmy, suplementów, kosmetyków lub akcesoriów – sprawdź naszą ofertę produktów dla zwierząt! Jesteśmy profesjonalnym i popularnym sklepem, którego ceny wyróżniają się na tle konkurencji. Zapraszamy na zakupy do miejsca, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebuje Twój pupil.

Komentarze

Zostaw swój komentarz