Jak bawić się z kotem?

On: poniedziałek, styczeń 7, 2019

Jeśli Twój kot biega jak szalony po całym mieszkaniu, wskakuje na meble czy niszczy zasłony, oznacza to najprawdopodobniej, że podopiecznemu doskwiera nuda. Sprawdźcie jak bawić się z kotem, aby spożytkować jego nadmiar energii, jednocześnie zwiększając inteligencję pupila. Pamiętajcie także, że wspólna zabawa pomaga zacieśnić więzy pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem, a ponadto ruch towarzyszący harcom, korzystnie wpływa na zdrowie.

Twój kot to urodzony łowca

Nasze domowe kociaki należą do rzędu drapieżnych, co oznacza, że mają wiele wspólnego choćby z tygrysem, rysiem czy nawet panterą! Po swoich dzikich przodkach odziedziczyły potrzebę zdobywania, a co się z tym wiąże – koty to urodzeni łowcy! Dlatego też najlepszą zabawą dla kota jest gonienie za uciekającym celem – do tego idealnie sprawdzą się różnego rodzaju ruchome zabawki. Sztuczna mysz czy najbardziej popularna kocia zabawka – wędka – z pewnością przypadną kotu do gustu i zaowocują długimi i wesołymi harcami. W trakcie zabawy warto wziąć pod uwagę także zdrowie podopiecznego, zwłaszcza gdy jest pupilem niewychodzącym. Aktywność ruchowa zmniejsza ryzyko otyłości, ma również wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego kociego organizmu. 

Sposób na kocie pazurki

Po swoich dziko żyjących krewnych kotki dostały w spadku również ostre pazurki. Ślady ich ostrzenia można zazwyczaj dostrzec na nieprzeznaczonych do tego powierzchniach jak skórzane kanapy czy wartościowe, drewniane meble. Przeciąganie się oraz wbijanie pazurków należy do naturalnych zachowań naszych wąsatych przyjaciół, które mogą być spowodowane również nudą czy chęcią do zabawy. Drapaczka dla kota perfekcyjnie poradzi sobie z tym wyzwaniem.

drapaczka dla kota - ochrona przed drapaniem mebli

W ofercie sklepu internetowego Świat Pupila znajdują się drapaki, które spełniać mogą także funkcje ciepłego legowiska, toru przeszkód czy dyskretnej kryjówki. Kocie mebelki z powodzeniem zastąpią naszą sofę czy meblościankę. Ponadto ich stylowy wygląd – smukłe kształty i stonowane kolory – może dodatkowo wzbogacić wystrój salonu.

Coś na kocią inteligencję

Koty niewychodzące, które całe dnie spędzają w mieszkaniu, nie odbierają tylu bodźców co te swobodnie biegające po podwórku. Dlatego też właściciele tych pierwszych powinni zwrócić uwagę na interaktywne zabawki dla kota, które zwiększą jego inteligencję i sprawią, że mruczek dostrzeże związek pomiędzy przyczyną a skutkiem. Do edukacyjnych zabawek należą między innymi te, w których znajduje się specjalne miejsce na przysmaki. Pupil zauważy, że wykonując odpowiednie ruchy, z przedmiotu wyskakuje ulubiony kąsek, a poza tym interaktywna zabawka dostarczy mu mnóstwo radości.

Gryzaki dla kota

Gryzaki kojarzone są wyłącznie z zabawkami dla psiaków. Niesłusznie, gdyż koty także odczuwają naturalną potrzebę gryzienia. Ponadto niektóre z maskotek posiadają specjalną fakturę, której gryzienie korzystnie wpływa na uzębienie kotków, zapobiegając przed powstawaniem kamienia. Gryzaki dla kota w postaci kolorowych myszek, multisensorycznych serów czy wesołych robaków mogą być wypełnione także kocimiętką, która dodatkowo pobudzi czworonoga do obłędnych harców. W końcu ruch to zdrowie!

Komentarze

Zostaw swój komentarz