Jak wybrać odpowiednie legowisko dla kota? Sprawdź praktyczne porady

On: wtorek, sierpień 27, 2019

Opiekunowie kotów doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak są one wymagające. Większość z nich nie zadowoli się pierwszym lepszym legowiskiem – należy zatem starannie dobierać to akcesorium, dopasowując je do potrzeb konkretnego pupila. Legowisko dla kota jest obowiązkowe, jeśli chce się zwierzakowi zapewnić poczucie bezpieczeństwa, prywatności i własnego kąta, a także komfortu podczas leniwych drzemek. Zobacz, jakie można wybrać łóżko dla kota i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Tradycyjne kocie legowiska – proste i uniwersalne modele

Wybór legowiska dla pupila może wydawać się skomplikowany – dlatego warto najpierw sprecyzować własne oczekiwania i zastanowić się nad potrzebami swojego zwierzaka. Jest też kilka kwestii, które zawsze trzeba brać pod uwagę.

Co powinno charakteryzować legowisko dla kota?

Wśród najważniejszych właściwości wymienia się:

  • miękkość – często okazuje się decydująca, aby zapewnić zwierzakowi wygodę, poza tym – każdy kot lubi wtulić się w ciepły i miły materiał,
  • odporność na kocie pazury – to ważne, aby legowisko przetrwało przez długi czas,
  • łatwość czyszczenia – systematycznie usuwana kocia sierść i niwelowany specyficzny, zapach, jeśli staje się on zbyt intensywny – to podstawa.

Pozostałe cechy, takie jak kolor czy wielkość, uzależnione są od indywidualnych preferencji opiekuna. Można wybrać obszerne, owalne legowisko dla kota, a także łóżko w formie dużej poduchy. Poza tradycyjnymi modelami legowisk dla kotów, warto zobaczyć również bardziej oryginalne rodzaje. Nowoczesne projekty zachwycają starannością wykonania!

Nowoczesne legowiska dla kotów – modele na kaloryfer i z zadaszeniem

Koty lubią leniuchować, preferują ciepłe i przytulne miejsca, z których można dogodnie obserwować otoczenie. Czasem wybierają miejsca odizolowane, aby skryć się przed niepożądanymi spojrzeniami opiekunów. Przecież koty znane są z wędrowania własnymi ścieżkami i nie zawsze mają ochotę na towarzystwo ludzi. Samotność jest im potrzebna tak samo, jak pieszczoty na ludzkich kolanach! Dlatego świetnym rozwiązaniem stają się legowiska z dachem – wyglądają one trochę jak budy dla psów. Są jednak w całości wykonane z miękkiego materiału – przyjaznego dla kotów.

Warto także rozważyć zakup łóżka dla kota, które montuje się na kaloryfer – legowisko na ciepłym grzejniku – znajdujące się pod oknem, to miejsce idealne dla ciekawskich i jednocześnie leniwych kocurów. Dzięki niemu kot może cieszyć się ciepłem, a także obserwować otoczenie za oknem.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego legowiska musi być odpowiedzialnym krokiem i jest obowiązkiem każdego kociego właściciela. Zwierzę potrzebuje własnego kąta, w którym może swobodne wypocząć – wtedy będzie szczęśliwe.

Bogaty wybór produktów dla czworonogów znajdziesz w naszym internetowym sklepie zoologicznym Świat Pupila! Wybierz produkt z gamy rozmaitych łóżek dla kotów, dostosowanych do indywidualnych preferencji każdego zwierzaka. Serdecznie zapraszamy do zakupów!

Komentarze

Zostaw swój komentarz