Klatka kennelowa dla psa - którą i jak wybrać?

On: środa, wrzesień 29, 2021

Klatki kennelowe cieszą się coraz większą popularnością. Posiadają wiele zalet, które wpływają na komfort psa i jego właściciela. Na rynku istnieje bardzo dużo modeli, zarówno dla małych, jak i dużych czworonogów. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem klatki dla Twojego pupila. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas zakupów tego rodzaju schronienia!

Klatki kennelowe - dlaczego warto je mieć?

Każdy pies potrzebuje przestrzeni tylko dla siebie. Legowiska, w którym może poczuć się bezpiecznie. Klatki kennelowe pełnią właśnie taką funkcję. Po tym jak pies już przyzwyczai się do klatki, będzie traktował ją jako swój azyl. Właściciele mogą też zamknąć w nich czworonoga, jeżeli ten cierpi na mocny lęk separacyjny i niszczy meble oraz przedmioty, kiedy nikogo nie ma w domu. Klatki kennelowe są również przydatne na czas podróżowania samochodem razem z psem.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu klatki kennelowej?

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru klatki są jej wymiary. Pies musi czuć się w nich komfortowo, tak by chętnie chciał spędzać czas w środku i kojarzył tę czynność przyjemnie. Istnieje bardzo dużo modeli klatek, które są dopasowane pod konkretne rasy czworonogów. Decydując się na taki zakup, będziesz mieć pewność, że Twój pupil będzie wylegiwał się w odpowiednich dla niego warunkach.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego wykonana jest klatka. Tradycyjnie klatki kennelowe są z metalu. Przez wzgląd na swą wytrzymałość zapewniają doskonałą ochronę dla psa, ale mają też wady. Twój pupil, chcąc się z niej wydostać, może głośno hałasować poprzez uderzanie i gryzienie prętów. Alternatywą są klatki kennelowe wykonane z poliestru. Nie mają prześwitów, więc zapewniają psu większą prywatność. Są łatwiejsze w rozkładaniu i przenoszeniu. Jednocześnie nie są tak wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Jest to istotne, gdyż pies, zwłaszcza w okresie, w którym przyzwyczaja się do klatki, może być dość destrukcyjny.

Klatki dla szczeniaka

Jeżeli masz szczeniaka i obawiasz się, że będziesz musiał często wydawać pieniądze na wymianę klatki, zwróć uwagę na modele, które „rosną” razem z psem. Na rynku istnieje duży wybór legowisk, które można rozbudowywać, kiedy zwierzak staje się większy. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat, odwiedź stronę świat-pupila.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór jakościowych klatek kennelowych przeznaczonych zarówno dla szczeniaków, jak i dorosłych psów.

Komentarze

Zostaw swój komentarz