Małe psy do mieszkania: kompletny przewodnik dla nowych właścicieli

On: poniedziałek, sierpnia 28, 2023

Marzysz o psie, ale boisz się, że zwierzak nie powinien przebywać w małym mieszkaniu? Niewielki metraż wcale nie oznacza, że musisz rezygnować z obecności czworonożnego przyjaciela. Jaki pies do bloku będzie najlepszy? Oto przegląd małych ras, które świetnie sprawdzą się w małych mieszkaniach.

Jaki pies do mieszkania?

Psy to wierni towarzysze. Bardzo mocno przywiązują się do swoich opiekunów, często okazując miłość. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na przygarnięcie psa. Niestety wiele ludzi myśli, że zwierzęta najlepiej czują się w wielkim domu z ogrodem. Jest to błędne przekonanie, bo nie każdy czworonóg potrzebuje aż takiej przestrzeni. Jaki pies nadaje się do domu, a jaki poradzi sobie w małym mieszkaniu?

Yorkshire terrier

Pierwsza rasa to oczywiście popularne yorki. Ten niewielkich rozmiarów zwierzak jest świetnym wyborem do małego mieszkania. Najczęściej osiągają około 23 cm i ważą do 3 kg. To psy, które niezwykle łatwo wyszkolić, dzięki czemu nauczysz je zachowania porządku. Są niezwykle inteligentne. Jednak niech nie zwiedzie Cię ich wygląd maskotki. To psy z charakterem, które lubią wychodzić na spacery i mają bardzo dużo energii. Na szczęście yorki można opanować, nie niszczą mebli, dlatego nie musisz się martwić o pogryzioną kanapę. Co więcej, te psy nie mają podszerstka, więc jest mniejsze prawdopodobieństwo, że będą uczulały.

Maltańczyk

Maltańczyki to małe pieski do towarzystwa, jednak mało kto wie, że jest to jedna z najstarszych ras psów, które istniały już w starożytności. Wtedy służyły do zwalczania gryzoni, a dziś leżą na kanapie i dotrzymują nam towarzystwa. Te niewielkie psy ważą od 2 do 4 kg, rosną do 25 cm. Mają okrągłe duże oczy i białą i gęstą sierść. Dzięki temu są urocze.

Maltańczyki kochają kontakt z człowiekiem, dlatego nie nadają się do samotnego przebywania w domu. Cechuje je wesoły charakter, są inteligentne i szybko się uczą.

Hawańczyk

Proszę Państwa, oto piękny hawańczyk – niewielki pies skory do zabawy i psot. Zwierzęta tej rasy ważą maksymalnie 7 kg. Nie hałasują za bardzo, co na pewno docenią sąsiedzi. Hawańczyk jest bardzo pojętny, więc z łatwością go wyszkolisz. To pies o przyjemnym usposobieniu, który kocha pochwały i uwagę swojego ulubionego opiekuna. Mają sporo energii, ale lubią też odpoczywać na kanapie.

Cavalier king charles spaniel

Kolejny mały piesek to cavalier king charles spaniel. Kochają swoich opiekunów całym sercem. Są małe, ważą od 6 do 8 kg. Nie wymagają wielkiej przestrzeni. Nie są też zbyt energiczne, dlatego jest to zwierzę idealne dla osób, które nie przepadają za aktywnością fizyczną. Chętnie się uczą, są sprytne, inteligentne i bardzo szybko łapią najważniejsze zasady zachowania porządku. To psy wesołe, lubią się bawić, ale nie są to psy, które dobrze znoszą samotność.

Chihuahua

Pies, który zyskał sławę dzięki wakacyjnemu przebojowi. Kto z nas nie słyszał o małych pieskach rasy chihuahua? Ich waga waha się od 1,5 do 3 kg. To naprawdę małe zwierzęta! To jednak nie oznacza, że mają spokojny charakter. Wręcz przeciwnie, wyróżniają się silnym temperamentem, inteligencją. Są po prostu wyszczekane i, mimo niewielkich rozmiarów, bardzo odważne. Psy szybko się uczą, kochają pieszczoty, bywają też ciekawskie. Lubią ruch i zabawę.

Mały pies do mieszkania – podsumowanie

Mały pies do mieszkania to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie dysponują wielkim metrażem. Hawańczyk, maltańczyk, chihuahua, cavalier king charles spaniel, czy yorkshire terrier to tylko kilka przykładów. Niezależnie od tego, czy masz wielkiego czworonożnego przyjaciela, czy małego zawadiakę, pamiętaj, że będą potrzebne akcesoria dla psów. Nasz sklep zoologiczny Świat Pupila pozwoli Ci zadbać nawet o miniaturowe zwierzęta.

Komentarze

Zostaw swój komentarz