Najbardziej wytrzymałe zabawki dla psów

On: piątek, luty 1, 2019

Czworonogi, a zwłaszcza szczeniaki uwielbiają tarmosić, szarpać i podrzucać zabawki. Jednak niektóre z nich nie są dostosowane do wielogodzinnego kontaktu z ostrymi jak szpilki zębami, a połknięcie kawałka piłki, gryzaka czy sznura mogłoby okazać się dla pupila niebezpieczne. W trosce o wesołe harce skompletowaliśmy mocne, a zarazem kreatywne zabawki dla dużych i małych psów.

Mocne zabawki dla szczeniaka

Młode psiaki nie znają umiaru w zabawie — mogłyby całymi dnami turlać się, ostrzyć ząbki na rozmaitych domowych przedmiotach i biegać po ogrodzie bez opamiętania. Jednak gdy dostarczymy szczeniakowi odpowiednie akcesoria do zabawy, jego zainteresowanie z kapci domowników, mebli czy sofy powinno zwrócić się ku kolorowym, edukacyjnym zabawkom. To bardzo ważne jednak, aby nie wybierać ich bez namysłu — powinny pochodzić od sprawdzonych producentów, którzy oferują zabawki dla szczeniaków wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru szczenięcego bawidełka? Na pewno na jego kreatywność — małe pieski w pierwszych miesiącach swojego życia poznają świat właśnie przez figle, a kupując mu interaktywną, edukacyjną zabawkę, dostarczamy pupilowi wielu niezbędnych do prawidłowego rozwoju bodźców. Polecamy zwrócić uwagę na wytrzymałe gryzaki od Petstages, które swoimi sensorycznymi tasiemkami nie tylko dostarczą mnóstwo radości, ale i wymasują dziąsła oraz oczyszczą ząbki z kamienia.

Kreatywne i mocne akcesoria do zabawy

Wśród nieocenionych wytrzymałych zabawek dla psów znajdują się te wykonane z naturalnej gumy kauczukowej. Materiał ten wyróżnia się wyjątkową odpornością, a sami producenci gumowych gryzaków zaznaczają, że dostosowane zostały do intensywnych zabaw. Naszymi ulubieńcami są akcesoria do kreatywnej zabawy, które zwiększają psią inteligencję oraz uczą pupila zależności pomiędzy przyczyną a skutkiem. Takie są na przykład zabawki marki Kong, posiadające dodatkową przestrzeń na smakołyki — psiak musi się naprawdę postarać, aby odnaleźć sposób na wyjęcie ze środka pysznych smaczków. Do ciekawych i mocnych gryzaków należy również ten marki Trixie. Zabawka składa się z ruchomych, gumowych elementów o ładnym, pastelowym kolorze, które podczas gryzienia czyszczą zęby, a miętowy zapach odświeża oddech czworonoga.

Bezpieczne i smaczne

Wybierając akcesoria do zabawy, musimy liczyć się z tym, że nawet od najmocniejszej i sprawdzonej zabawki nasz pupil może oderwać kawałek materiału i połknąć go. Producenci uspokajają zaniepokojonych właścicieli, oferując ich podopiecznym bezpieczne, smaczne i ekologiczne zabawki, których dostanie się do przewodu pokarmowego pupila, nie wiąże się z wizytą u weterynarza. Wśród naturalnych akcesoriów znalazły się różnego rodzaju patyki marki Petstages. Nie są to zwykłe drewniane gałęzie — to nierozwarstwiające się i niepozostawiające drzazg, niezwykle wytrzymałe zabawki, które dodatkowo unoszą się na wodzie. Producent zadbał także o różnorodność bawidełek, oferując je w formie gryzaków z dodatkiem prawdziwej mączki kostnej, a także w wersji zawierającej naturalnie zrzucanego przez jelenie poroża. Takie zbliżone do natury akcesoria z pewnością pokochają nasi podopieczni.

Komentarze

Zostaw swój komentarz