3 sposoby na to, jak skutecznie pozbyć się sierści z domu

On: czwartek, wrzesień 19, 2019

Obecność zwierząt w domu to czysta radość i niewątpliwa atrakcja – zarówno dla najmłodszych, jak i starszych osób z rodziny. Jednak nie da się ukryć, że czworonogi potrafią czasami nieźle nabrudzić. Sierść osiadająca na meblach, dywanach i odzieży bywa prawdziwym utrapieniem, a także skutecznie zniechęca część ludzi do posiadania pupila w swoim mieszkaniu. Okazuje się jednak, że można się jej szybko pozbyć! Zobacz, jakie są najbardziej efektywne sposoby na usunięcie psiej i kociej sierści. Zaopatrz się w niezbędne akcesoria, korzystając z porad dostępnych w naszym poniższym wpisie.

Regularnie wyczesuj swojego zwierzaka

Dbanie o sierść pupila jest wręcz obowiązkiem. Regularne kąpiele, a także pielęgnacja pozwalają zbudować wartościową więź i... jednocześnie usunąć zbędną sierść. Zaniedbana – wypadnie i osiądzie na elementach wyposażenia wnętrz. Aby zapobiegać gromadzeniu się sierści w niepożądanych miejscach, warto czesać czworonoga. W tym celu przyda się specjalna szczotka. Nie będzie ona szarpać pupila i nie zrazi go, a jednocześnie skutecznie usunie jego wypadające włosy. Dopasowując rodzaj szczotki do posiadanej przez zwierzę sierści, zwiększasz jej skuteczność.

Pies ze smyczą przyczepioną do obroży

Zadbaj o odpowiednie odżywienie pupila

Aby pies lub kot nie gubił ogromnych ilości sierści, warto wprowadzić do jego menu prawidłowo zbilansowaną i zdrową dietę. Tak jak u ludzi sposób żywienia wpływa na kondycję włosów, tak u czworonogów działa to podobnie. Dostarczanie pupilowi niezbędnych wartości odżywczych i witamin sprawi, że sierść będzie bardziej odporna na wypadanie. Oczywiście nie sposób całkowicie wyeliminować tego zjawiska. Jednak dobrze dobrana karma, dostosowana do indywidualnych potrzeb, potrafi pomóc.

Wyposaż się w akcesoria do sprzątania

Nie zapobiegniesz wypadaniu sierści u swojego psa lub kota, zatem musisz zaopatrzyć się w sprzęty ułatwiające sprzątanie. Niezbędny jest odkurzacz do sierści, który stworzony został, aby usprawnić usuwanie zalegających kłaczków na meblach czy dywanach. Regularne sprzątanie mieszkania oraz przestrzeni zwierzaka pozwoli zapanować nad sierścią, obecną w domowych wnętrzach. Oto kilka wskazówek, o których musisz pamiętać:

  • oprócz wytrzepania legowiska – w stronę podłogi – z zalegającej sierści i kurzu, raz w tygodniu gruntownie czyść je za pomocą specjalnego odkurzacza,
  • wycieraj kurze na mokro, aby zapobiec unoszeniu się sierści po całym domu,
  • skorzystaj z profesjonalnego odkurzacza do sierści, który nie zapcha się sierścią,
  • myj regularnie podłogę, wykorzystując odpowiednie płyny, które bezpieczne dla czworonogów  – bez chemii, szkodliwych substancji itd.

Pamiętając o tych kilku kwestiach, z pewnością nie dasz się pokonać sierści i zapanujesz nad nią, utrzymując porządek w swoim domu. Zobacz przydatne akcesoria do sprzątania oraz pielęgnacji zwierzęcych włosów i skompletuj najlepsze wyposażenie, z którym sprzątanie sierści nie będzie już tak przytłaczające! Masz pytania lub potrzebujesz porady dotyczącej zakupów? Nie ma problemu – skontaktuj się z nami już teraz!

Komentarze

Zostaw swój komentarz