W czym wykąpać psa?

On: sobota, stycznia 30, 2021

Twój pies często wraca ubłocony ze spaceru i zastanawiasz się, w czym najlepiej go wykąpać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

Twój pies często wraca ubłocony ze spaceru i zastanawiasz się, w czym najlepiej go wykąpać? Przeczytaj nasze podpowiedzi! W tym artykule znajdziesz wiele wskazówek, dzięki którym sierść i skóra Twojego pupila zawsze będą w świetnej formie. Wybierz sprawdzony szampon i wysokiej jakości odżywki!

Odpowiednia pielęgnacja psa zależy od wielu czynników, między innymi od: długości i gęstości sierści, wielkości zwierzęcia, jego aktywności.
Przyjmuje się jednak, że kąpiel pupila powinna się odbywać minimum dwa razy w roku. Ma ona na celu zmycie starej, ochronnej warstwy tłuszczowej, tak zwanej lanoliny – pozostawiona na skórze powoduje matowienie sierści i nieprzyjemny zapach. Pielęgnacja psa ma znaczenie dla jego wyglądu, ale też dla zdrowia, dlatego nie można jej zaniedbywać. Zobacz więcej informacji w artykule Jak często kąpać psa?

Szybkie mycie

Warto pamiętać o tym, że staranna kąpiel nie jest równoznaczna z tym, że powinna być długa. Wręcz przeciwnie – maksymalnie ma trwać około 5-10 minut. W innym wypadku spowoduje pomarszczenie naskórka, a to sprawi, że łatwiej będzie on przepuszczać drobnoustroje i pies szybciej będzie zapadać na różne choroby. Poza tym zwierzę zazwyczaj niecierpliwi się w kąpieli. Nie należy więc jej przedłużać, dbając w ten sposób o jego dobre samopoczucie.

W jakiej temperaturze kąpać psa?

Ważna jest też odpowiednia temperatura wody – nie może być zimna, bo nie zmyje tłuszczu i zabrudzeń, za ciepła wywoła natomiast dyskomfort, a w najgorszym wypadku doprowadzi nawet do poparzeń. Dlatego w czasie zabiegu trzeba uważać i ustawić temperaturę pomiędzy 36 a 39 stopni.

Jaki szampon do mycia psa wybrać?

Niektóre rasy psów nie mają sierści, lecz włosy, dlatego często właściciele zastanawiają się, czy można wykąpać pupila szamponem dla ludzi. Stanowczo to odradzamy, tak samo jak stosowanie mydeł, płynów do kąpieli i innych tego typu kosmetyków. Należy zakupić specyfiki dopasowane do konkretnego zwierzęcia.

Polecamy między innymi te firmy Botaniqa, które są bardzo zróżnicowane i wydajne. Niektóre z nich zapewniają połysk i blask sierści, inne – odżywienie i regenerację. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w przypadku ras długowłosych. W ofercie mamy mnóstwo szamponów – także dla psów wrażliwych i szczeniąt. Wybierz taki, który pozwoli Ci kompleksowo zadbać o Twoje zwierzę! Niewłaściwa pielęgnacja, zbyt częste kąpiele i problemy zdrowotne mogą wywołać łojotok, infekcje i alergie.

Czym smarować swędzącą skore u psa?

Gdy skóra jest podrażniona, należy wybrać dla psa preparaty typowo lecznicze lub szampon przeciwświądowy i postępować zgodnie z zaleceniami weterynarza. Pierwszym sygnałem, że dzieje się coś niedobrego, jest nieprzyjemny, intensywny zapach psa i to, że często się drapie. W takiej sytuacji trzeba szybko reagować, żeby nie przedłużać cierpienia zwierzęcia i przynieść mu ulgę. 

Profesjonalne zestawy

Decydując się na psa, należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Warto, by wśród nich znalazły się szampon i odżywka – nie jesteś w stanie przewidzieć, kiedy się przydadzą. Możesz też kupić zestaw profesjonalnych kosmetyków, np. Over Zoo, by Twój pupil nie tylko świetnie się czuł, ale też doskonale wyglądał. Zobacz, co jeszcze znajdziesz w naszym sklepie! 

Komentarze

Zostaw swój komentarz