Weterynaryjna karma dla kota

W tej kategorii znajduje się karma weterynaryjna dedykowana dla każdego kota, który zmaga się z alergią pokarmową, nietolerancją na jakąś grupę składników lub ma delikatny żołądek i cierpi na niestrawność. Są to wyłącznie produkty wysokiej jakości, które powstają ze starannie wyselekcjonowanych składników. Są podstawą dobrze zbilansowanej diety w przypadku zwierząt o szczególnych potrzebach i zmniejszają ryzyko wystąpienia niektórych kocich chorób.

Ponadto nasze propozycje w tej kategorii sprawdzą się w przypadku kotów, które mają zapalenie skóry albo widoczne problemy z sierścią. Wszystkie tego typu niedogodności bardzo często mają związek z nieprawidłową dietą – aby Twój pupil czuł się świetnie i dobrze wyglądał, zadbaj o to, co podajesz mu do jedzenia. Karma weterynaryjna zaspokoi potrzeby obu stron – właściciela i czworonoga.

Pokazuje 1 - 24 z 82 elementów

Karmy Fitmin – z miłości do zwierząt

Historia tej czeskiej marki jest bardzo ciekawa i zaczęła się na początku lat 90. Wówczas rodzina założycieli Fitmin powróciła do swojej dawnej posiadłości ziemskiej, która została im zwrócona po upadku komunizmu w kraju. Państwo Štěpánek zapragnęli kultywować tradycję rodzinną i zajęli się uprawą zwierząt gospodarskich. Na ich potrzeby zaczęli produkować specjalne karmy, które oferowali też znajomym farmerom oraz lekarzom z dziedziny weterynarii. Wymyślone przez nich produkty zdobyły rozgłos, dlatego rodzina zdecydowała się rozszerzyć asortyment o artykuły dla psa i kota i zarejestrować markę Fitmin.

W naszym asortymencie oferujemy wyśmienitą karmę weterynaryjną tej czeskiej firmy, przeznaczoną dla zwierząt po zabiegu sterylizacji. W trakcie opracowywania składu jej twórcy uwzględnili wszystkie specyficzne potrzeby wykastrowanego kota. Fitmin Cat for Life Sterile to doskonale skomponowana mieszanka pozwalająca utrzymać prawidłową wagę pupila, jednocześnie zapewniając mu poczucie sytości przez cały dzień.

Royal Canin – karmy weterynaryjne

Jednym z bardziej popularnych producentów karmy weterynaryjnej dla kota jest bez wątpienia Royal Canin. Firma powstała w latach 60. XX wieku na południu Francji, jej twórcą był dr Jean Cathary, lekarz prowadzący przychodnię dla zwierząt. Leczył w niej m.in. psy z alergiami skórnymi, spowodowanymi źle dobraną dietą. Na potrzeby pacjentów stworzył własną mieszankę, która szybko przyniosła ulgę czworonogom. Cathary zaczął sprzedawać swój produkt znajomym z branży. W ciągu zaledwie kilku lat zarejestrował markę Royal Canin i rozszerzył gamę produktów o nowe pozycje, także dla kotów.

Nasz asortyment firmy w kategorii weterynaryjnej jest naprawdę imponujący i obejmuje karmy mokre oraz suche. Wśród produktów Royal Canin można znaleźć mieszanki przeznaczone dla kota o wrażliwym żołądku, z chorobami nerek i układu moczowego, niedrożnością jelit, czy dla pupili podatnych na stres. Każda z nich charakteryzuje się nie tylko doskonałym składem, ale też dużymi walorami smakowymi.

Karma Purina – dla zdrowia kota

Ta popularna marka dla zwierząt na swoją renomę pracowała już od początku XIX wieku. W 1856 roku w Stanach Zjednoczonych została otwarta linia produkcyjna karmy dla psów Purina, była to pierwsza tego typu inicjatywa na całym świecie. Firma miała ambitne plany, od tego momentu nieustannie rozszerzała swój katalog o kolejne pozycje, z czasem także dla kotów. Wraz z rozwojem nauki w dziedzinie weterynarii Purina zaczęła inwestować we własne badania, dzięki którym wprowadziła do swojego asortymentu produkty lecznicze, przystosowane do potrzeb zwierząt zmagających się z różnymi chorobami.

W naszym sklepie internetowym karma weterynaryjna Purina dostępna jest w kilku odsłonach. Oferta obejmuje doskonale zbilansowane mieszanki, które wspomagają domowych pupili w trakcie leczenia. Polecamy produkty dla kota cierpiącego na cukrzycę, różnorodne alergie pokarmowe czy choroby układu moczowego i pokarmowego. Każda z tych pozycji charakteryzuje się też doskonałym smakiem, co jest szczególnie istotne w przypadku zwierząt niemających apetytu.

Hill’s – dla kotów z problemami zdrowotnymi

Kolejnym wartym uwagi producentem w naszym zestawieniu jest Hill’s, amerykańska marka założona na początku XX wieku w New Jersey. W tym mieście swoją lecznicę dla zwierząt prowadził lekarz Mark Morris, który był bardzo zaangażowany w swoją pracę. Pewnego dnia do jego kliniki przyszedł niewidomy wędrowiec w towarzystwie psa chorego na nerki. Morris postanowił wyleczyć zwierzę i w czasie badań doszedł do wniosku, że zły stan zdrowia pacjenta spowodowała słabej jakości karma. Specjalnie dla niego skomponował mieszankę weterynaryjną, którą następnie zaczął oferować znajomym lekarzom. Tak narodziła się marka Hill’s, której oferta szybko wzbogaciła się o produkty dla kotów.

Mieszanki tej renomowanej firmy można zakupić w naszym sklepie w wielu wydaniach, odpowiednich dla pupili dorosłych wszystkich ras. Wśród karm weterynaryjnych szczególnie polecamy produkty poprawiające funkcjonowanie nerek, tarczycy oraz serca, a także przeznaczone dla kotów z nadwagą, cukrzycą i chorobami zębów.

Karmy Trovet – nauka w trosce o kota

W naszej ofercie pozycji weterynaryjnych nie mogło zabraknąć wyrobów kultowej marki Trovet. Została ona założona w Holandii w latach 80. ubiegłego wieku. Od samego początku była to firma specjalizująca się w mieszankach o profilu leczniczym, dla psa oraz kota z problemami zdrowotnymi. Marka zainwestowała we własne badania, które prowadzono w specjalnie do tego celu stworzonym departamencie. W ciągu następnych lat Trovet wypuszczał na rynek kolejne karmy, które zdobyły uznanie wśród opiekunów i hodowców zwierząt domowych.

Produkty weterynaryjne Trovet to doskonały wybór dla kota o specjalnych potrzebach dietetycznych. W naszym sklepie można znaleźć wiele interesujących mieszanek suchych oraz mokrych, które wspomogą leczenie pupila. Na szczególną uwagę zasługują pozycje hipoalergiczne o smaku królika lub jagnięciny. Poza tym w ofercie nie zabrakło karm wspomagających pracę nerek oraz wątroby, przeznaczonych dla zwierząt dorosłych.