Karmy weterynaryjne dla kotów

Pokazuje 1 - 24 z 73 elementów

Karmy weterynaryjne dla kota - zadbaj o swojego zwierzaka! 

Dobór odpowiedniego pokarmu dla Twojego kota ma ogromny wpływ na jego zdrowie. Wiedzą o tym weterynarze, którzy w reakcji na różne schorzenia i nieprawidłowości często zalecają wprowadzenie do jadłospisu Twojego zwierzaka specyficznej diety. Właśnie na takie okazje nasz sklep posiada w swojej ofercie specjalistyczne karmy weterynaryjne dla kota. 

Mokra lub sucha karma weterynaryjna dla kota może pomóc mu zbilansować przyjmowane pokarmy. Tego rodzaju produkty sprawdzają się też znakomicie w przypadku gdy Twój zwierzak cierpi na wszelkiego rodzaju alergie. Karmy weterynaryjne dla kota mogą być stosowane tymczasowo aż do wyeliminowania danego schorzenia, mogą stanowić uzupełnienie normalnej diety, albo w poważnych lub przewlekłych sytuacjach stanowić podstawę żywienia. Niezależnie od tego, z którym z tych problemów masz do czynienia, znajdziesz w naszym sklepie odpowiednią karmę! 

Karma weterynaryjna a zwykła - różnice

Standardowe karmy różnią się od weterynaryjnych odpowiedników składem. Te drugie mają za zadanie poprawę zdrowia kota, dlatego są starannie dobrane pod kątem składników odżywczych i witamin. Nie ma w nich zbytecznych zbożowych wypełniaczy, których Twój pupil nie potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Zamiast tego mają wyższą zawartość niezbędnych produktów pochodzenia zwierzęcego takich jak mięso oraz tłuszcze. 

Poszczególne składy są inne w zależności od tego, do jakiego rodzaju schorzeń karma weterynaryjna dla kota jest dedykowana. Przykładowo diety przeciwdziałające alergii składają się głównie ze starannie dobranych białek, pozbawionych najpopularniejszych alergenów. Ze szczegółami dotyczących konkretnych rodzajów karm zapoznasz się na podstronach produktowych naszego sklepu. 

Jaką karmę weterynaryjną dla kota z chorymi nerkami?

W przypadku chorób powiązanych z nerkami i układem moczowym, zachęcamy do stosowania zarówno mokrej, jak i suchej karmy weterynaryjnej dla kota z wysokoprzyswajalnym białkiem oraz kontrolowaną zawartością magnezu. W naszej ofercie znajdują się między innymi propozycje marek Hill’s czy Royal Canin. Dieta z ich wykorzystaniem zakwasza mocz i pomaga rozpuścić kamienie nerkowe.  

Jaką karmę weterynaryjną dla kota z chorą wątrobą?

Twój zwierzak ma problemy z zaburzeniami funkcji wątroby lub z jej stłuszczeniem? Karmy weterynaryjne dla kota z wysokostrawnym białkiem, dużą zawartością aminokwasów i składnikami takimi jak cynk, sód, miedź, potas oraz witamina K pomogą mu wrócić do zdrowia. Sprawdź karmy z oznaczeniem “liver” dostępne w naszej ofercie. 

Jaką karmę weterynaryjną dla kota z problemami gastro?

Sprzedajemy także dietetyczne karmy weterynaryjne dla kotów z problemami z przewodem pokarmowym. Mają one składniki, które korzystnie wpływają na trawienie i nie obciążają zbytnio żołądka. Pomagają radzić sobie z biegunką, niestrawnościami, chorobami jelit i zapaleniem żołądka czy trzustki. Przed zakupem karmy w naszym sklepie pamiętaj, by skonsultować się ze swoim weterynarzem!