Karma dla ptaków

Pokazuje 1 - 24 z 93 elementów

Karmy dla ptaków domowych

W ofercie naszego sklepu internetowego mamy duży wybór wysokiej jakości karm przeznaczonych dla ptaków trzymanych w klatkach w domu. Są to mieszanki dostosowane do potrzeb żywieniowych papug, kanarków oraz wielu innych gatunków, które zawierają składniki zapewniające doskonałą kondycję, właściwą równowagę minerałów oraz optymalną pracę układu pokarmowego. Jeśli jesteś właścicielem papużki falistej, możesz sięgnąć po pokarm z dodatkiem jodu, ponieważ ptaszki te są szczególnie wrażliwe na brak tego pierwiastka. Jod jest bardzo ważny w ich codziennej diecie, ponieważ jego niedobór wiąże się z niedoczynnością tarczycy objawiającą się przerostem tego organu. Jeżeli natomiast pod Twoim dachem mieszka kanarek, możesz wybrać dla niego pełnoporcjową mieszankę z wyselekcjonowanymi i dojrzałymi w środku nasionami. Odpowiednia będzie też karma dla ptaków z witaminami, które wzmacniają naturalne siły obronne organizmu oraz wpływają korzystnie na zdrowie. W naszej ofercie znajdziesz też pokarm dla kanarków z papryką, marchewką, owocami oraz granulatami dostarczającymi niezbędnych pierwiastków.

Karmy dla dzikich i zimujących ptaków

Poza mieszankami dla kanarków czy papużek falistych w ofercie sklepu internetowego Swiat-pupila.pl przygotowaliśmy też duży wybór pokarmów stworzonych z myślą o dzikim i zimującym ptactwu. Są to produkty składające się głównie z mielonych zbóż i nasion z dodatkiem tłuszczu, które doskonale sprawdzą się jako karma dla ptaków podczas niskiej temperatury za oknem. Mogą być podawane między innymi sikorkom, wróblom, dzięciołom oraz grubodziobom. W ich recepturach można znaleźć słonecznik, ziarna konopi, orzechy ziemne oraz nasiona zbóż, które ptaszki zjedzą z apetytem. Tego rodzaju pokarmy odznaczają się nie tylko starannie dopracowanym składem, ale także wysoką energetycznością, pozwalając w ten sposób przetrwać dzikiemu ptactwu zimę w doskonałej kondycji. Poza karmami dla ptaków zimujących w asortymencie mamy także pokarmy w dzwonku, które można z łatwością zawiesić w dowolnym miejscu w ogrodzie, na tarasie lub na balkonie.

Jak wybrać właściwą karmę dla ptaka?

Prawidłowe żywienie pupila jest bardzo ważne. Zanim jednak sięgniesz po konkretną karmę dla ptaka, musisz przede wszystkim poznać jego potrzeby żywieniowe. Zupełnie inne mieszanki są bowiem przeznaczone dla kanarków i papug, a inne dla gatunków zimujących. Chcąc znaleźć odpowiedni pokarm dla ptaszka, najlepiej przyjrzeć się zwyczajom żywieniowym panującym w jego naturalnym środowisku. W przypadku gatunków egzotycznych najlepsze są produkty bazujące na ziarnach zbóż oraz nasionach roślin oleistych. Dodatkowo dietę papugi możesz wzbogacić o suszone owoce, zieleninę oraz orzechy. Jeśli natomiast chcesz dokarmiać ptactwo odwiedzające Twój ogród, sięgnij po mieszankę wysokoenergetyczną składającą się z pszenicy, kukurydzy, orzechów ziemnych itp. Pamiętaj, że taka karma dla ptaków może być podawana wyłącznie wówczas, kiedy temperatura spadnie poniżej zera. W żadnym przypadku nie należy dokarmiać ptactwa żywnością ze stołu, która może okazać się dla niego szkodliwa.