Karmy dla ptaków

Pokazuje 1 - 24 z 186 elementów

Zdrowe i pożywne karmy dla ptaków

Zadbaj o zdrowie i samopoczucie swoich ptasich pupili i postaw na wysokiej jakości karmy dla ptaków. Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu internetowego. Przygotowaliśmy szeroki pełnowartościowych pokarmów, które są dostosowane do potrzeb żywieniowych zarówno papug, jak i kanarków oraz innych gatunków. Ich odpowiednio skomponowane składy pozwalają na zachowanie właściwej równowagi minerałów i witamin. To gwarancja długiego życia, ale także odpowiednie wsparcie dla układu odpornościowego, pokarmowego i nerwowego. 

Przygotowaliśmy wyselekcjonowany dobór mieszanek złożonych z jakościowych nasion oraz odpowiednich dodatków, jakie mają na celu wzmocnić organizm ptaków i dostarczyć im niezbędnych pierwiastków. Wybierz karmę dedykowaną do potrzeb Twojego skrzydlatego pupila i zapewnij mu zdrowie na długi czas.

Karmy dla papug falistych

Masz w swoim domu papużkę falistą? Z pewnością doskonale wiesz, jak sporym wyzwaniem jest zadbanie o jej odpowiednią dietę, która zapewni jej dobre samopoczucie. Żywienie papug stanowi bardzo ważne i dla wielu osób trudne zadanie - w końcu chodzi nie tylko o to, aby papuga nie była głodna, ale także by miała zagwarantowane wszystkie składniki, jakie są niezbędne do jej funkcjonowania. Te egzotyczne i niezwykle efektowne wizualnie zwierzęta potrafią rozpieszczać domowników niesamowitym śpiewem, jednak wpierw potrzebują także warunków do rozwoju. To właśnie zapewnia dobrze dobrany pokarm.

W naszej ofercie znajdziesz karmy dla papug falistych, które są stworzone z wysokiej jakości składników odpowiadających na ich potrzeby. Małe papużki mają spore wymagania i są delikatne, dlatego potrzebują dobrze wyselekcjonowanych ziarenek, a także owoców. Jeśli nie chcesz spędzać godzin na samodzielnym komponowaniu takich mieszanek albo nie masz wystarczającej wiedzy, dlatego nie chcesz ryzykować, wybierz gotowy pokarm z naszej oferty. Papużka podziękuje Ci wspaniałym śpiewem i doskonałym samopoczuciem, jakie doceni każdy domownik.

Karmy dla papug nimf

Nie możesz nacieszyć swojego oka na widok ptasich przyjaciół, którzy mieszkają w Twoim domu? Mowa o unikalnych z wyglądu papużkach nimfach, które są bardzo kolorowe, a przy tym niezwykle energiczne. Aby zagwarantować im doskonałe samopoczucie i rozwój, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich dietę. Szczególnie z uwagi na fakt, że w naturalnych warunkach są one ziarnojadami, a ich jadłospis jest zróżnicowany. Dlatego trzeba zapewnić im odpowiednią różnorodność także w warunkach domowych. Nie ryzykuj źle zbilansowaną dietą, która nie odpowie na codzienne potrzeby tych ptaków. 

Wybierz karmy dla papug nimf z naszej bogatej oferty. Łączą one nie tylko wyselekcjonowane ziarna, ale przede wszystkim apetyczne i pełnowartościowe warzywa, owoce oraz rośliny zielone. To właśnie tak dobrany skład pokarmu dla papużek sprawi, że nie będą one borykały się z żadnymi problemami zdrowotnymi. Postaw na bogatą w minerały i witaminy karmę i przekonaj się, jak bardzo wpływa na ona samopoczucie Twojego skrzydlatego domownika. 

Karma dla papug średnich

Szukasz odpowiedniej karmy dla swojej papugi i nie wiesz, jaką wybrać ani czym się kierować? Wybierz najwyższej jakości pokarm, który znajdziesz w naszej ofercie. Przygotowaliśmy także zbilansowane i pełnowartościowe mieszanki dedykowane do papug średnich. Wszystko w trosce o ich samopoczucie oraz energię na każdy dzień. Te inteligentne zwierzęta z pewnością odwdzięczą się bliską relacją i wspaniałym śpiewem. Wystarczy zadbać o ich dietę. Warto mieć to na uwadze, ponieważ papugi żyją bardzo wiele lat, jeśli rzeczywiście ich jadłospis jest odpowiednio skomponowany. Dlatego zadbaj o szczególne potrzeby swojego pupila i każdego dnia dostarczaj mu to, co najlepsze.

W naszym sklepie znajdziesz karmę dla papug średnich, jaka składa się z niezbędnych składników w postaci sycących nasion, ziaren, orzechów oraz granulatu. Pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na to, dla jakiego gatunku dedykowany jest dany pokarm, ponieważ każdy ma swoje indywidualne wymagania, ale także możliwości. 

Karma dla dużych papug

Jeśli mieszkasz z papugą dużą, musisz zagwarantować jej nie tylko odpowiednich rozmiarów klatkę, ale także zbilansowaną dietę, jaka uzupełni niezbędne witaminy oraz mikroelementy. Wyłącznie w ten sposób zapewnisz swojemu pupilowi zdrowie i dobry humor. Mieszanki, jakie znajdziesz w naszym sklepie, to również karmy dla dużych papug, które są skomponowane w odpowiedni sposób przez ekspertów, jacy mają wiedzę na temat ptasiej diety. Bardzo często właściciele papug chcą zaoszczędzić, kupując samodzielnie ziarna i miksując je w dowolny sposób. W rzeczywistości jednak nie wiedzą oni, w jaki sposób należałoby to robić. W końcu nie chodzi wyłącznie o to, by dieta papug była bogata w nasiona, ale także w niewielką ilość tłuszczu. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest on bardzo niebezpieczny dla wątroby ptaków. Nie ryzykuj zdrowiem swojego zwierzaka i wybierz najwyższej jakości karmę dla dużych papug, która obfituje w proso, kanar, owies czy len.

Karmy dla kanarków

Także posiadacze kanarków muszą zwracać uwagę na dobór pokarmu dla swoich skrzydlatych przyjaciół. Ci mali pupile mają sporo wymagań, dzięki którym ich rozwój oraz zdrowie będą odpowiednio zadbane. Wybierz wysokiej klasy mieszanki, które są przeznaczone do tych małych śpiewnych ptaków. Znajdziesz w nich pełnowartościowe i wyselekcjonowane ziarna, ale także zioła oraz kiełka. Wszystko po to, aby zapewnić im odpowiednią dawkę tłuszczu, witamin oraz energii na każdy dzień. Postaw na racjonalne żywienie i raz dziennie uzupełniaj miseczkę kanarka o jedną łyżeczkę karmy, jaka zapewni mu świetne samopoczucie.

Karmy dla ptaków domowych

W ofercie naszego sklepu internetowego mamy duży wybór wysokiej jakości karm przeznaczonych dla ptaków trzymanych w klatkach w domu. Są to mieszanki dostosowane do potrzeb żywieniowych papug, kanarków oraz wielu innych gatunków, które zawierają składniki zapewniające doskonałą kondycję, właściwą równowagę minerałów oraz optymalną pracę układu pokarmowego. Jeśli jesteś właścicielem papużki falistej, możesz sięgnąć po pokarm z dodatkiem jodu, ponieważ ptaszki te są szczególnie wrażliwe na brak tego pierwiastka. Jod jest bardzo ważny w ich codziennej diecie, ponieważ jego niedobór wiąże się z niedoczynnością tarczycy objawiającą się przerostem tego organu. Jeżeli natomiast pod Twoim dachem mieszka kanarek, możesz wybrać dla niego pełnoporcjową mieszankę z wyselekcjonowanymi i dojrzałymi w środku nasionami. Odpowiednia będzie też karma dla ptaków z witaminami, które wzmacniają naturalne siły obronne organizmu oraz wpływają korzystnie na zdrowie. W naszej ofercie znajdziesz też pokarm dla kanarków z papryką, marchewką, owocami oraz granulatami dostarczającymi niezbędnych pierwiastków.

Karmy dla dzikich i zimujących ptaków

Poza mieszankami dla kanarków czy papużek falistych w ofercie sklepu internetowego Swiat-pupila.pl przygotowaliśmy też duży wybór pokarmów stworzonych z myślą o dzikim i zimującym ptactwu. Są to produkty składające się głównie z mielonych zbóż i nasion z dodatkiem tłuszczu, które doskonale sprawdzą się jako karma dla ptaków podczas niskiej temperatury za oknem. Mogą być podawane między innymi sikorkom, wróblom, dzięciołom oraz grubodziobom. W ich recepturach można znaleźć słonecznik, ziarna konopi, orzechy ziemne oraz nasiona zbóż, które ptaszki zjedzą z apetytem. Tego rodzaju pokarmy odznaczają się nie tylko starannie dopracowanym składem, ale także wysoką energetycznością, pozwalając w ten sposób przetrwać dzikiemu ptactwu zimę w doskonałej kondycji. Poza karmami dla ptaków zimujących w asortymencie mamy także pokarmy w dzwonku, które można z łatwością zawiesić w dowolnym miejscu w ogrodzie, na tarasie lub na balkonie.

Jak wybrać właściwą karmę dla ptaka?

Prawidłowe żywienie pupila jest bardzo ważne. Zanim jednak sięgniesz po konkretną karmę dla ptaka, musisz przede wszystkim poznać jego potrzeby żywieniowe. Zupełnie inne mieszanki są bowiem przeznaczone dla kanarków i papug, a inne dla gatunków zimujących. Chcąc znaleźć odpowiedni pokarm dla ptaszka, najlepiej przyjrzeć się zwyczajom żywieniowym panującym w jego naturalnym środowisku. W przypadku gatunków egzotycznych najlepsze są produkty bazujące na ziarnach zbóż oraz nasionach roślin oleistych. Dodatkowo dietę papugi możesz wzbogacić o suszone owoce, zieleninę oraz orzechy. Jeśli natomiast chcesz dokarmiać ptactwo odwiedzające Twój ogród, sięgnij po mieszankę wysokoenergetyczną składającą się z pszenicy, kukurydzy, orzechów ziemnych itp. Pamiętaj, że taka karma dla ptaków może być podawana wyłącznie wówczas, kiedy temperatura spadnie poniżej zera. W żadnym przypadku nie należy dokarmiać ptactwa żywnością ze stołu, która może okazać się dla niego szkodliwa.