Przysmaki dla fretek

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Przysmaki dla fretki

Fretki to urocze zwierzęta, które kochają pieszczoty i dobre jedzenie. Dlatego też są w stanie nauczyć się sztuczek za przysmaki dla fretki. Dzięki takiemu zachowaniu nie tylko bliżej się z naszym pupilem poznamy, ale także będziemy mogli nauczyć go reagowania na swoje imię, aportowania, a nawet różnych sztuczek ze skakaniem czy turlaniem się. Ważne jednak, aby podawać fretce przysmaki, które będą dopasowane do jej profilu żywieniowego. Może się wydawać, że fretka to gryzoń i żywić będzie się podobnie jak chomik czy szczur. Jednak to nie prawda. Fretki to drapieżniki, dlatego też podstawą ich diety jest mięso, natomiast od czasu do czasu w formie przysmaku i urozmaicenia można podawać im warzywa i owoce, ryby, żółtka jaj oraz podroby. Pamiętajmy też, aby pupil miał zawsze dostęp do świeżej wody – najlepiej wybrać odpowiednie poidła, ponieważ miseczki i pojemniczki z wodą mogą zostać potraktowane jako mały basen, a woda wyląduje raczej wszędzie, a nie w żołądku naszego zwierzątka.

Jakie przysmaki można dać fretce?

Jeśli chcesz nauczyć fretkę sztuczek lub po prostu urozmaicić jej dietę możesz zastanawiać się jakie przysmaki można dać fretce? Po pierwsze mogą to być surowe owoce i warzywa. Wśród nich najlepiej wybrać jabłka, banany winogrona czy arbuzy oraz marchewki i ogórki. Po drugie warto podawać im specjalne przysmaki dla fretki, które zawierają mieszanki różnych mięs oraz witaminy i minerały, które dodatkowo będą wspierać prawidłowy rozwój Twojego zwierzaka. Chrupiące krakersy czy paszteciki będą też świetną rozrywką dla fretki, a także poprawią stan zębów i dziąseł. Niektóre smakołyki, jak różnego rodzaju pasty dla fretek, zawierają składniki ułatwiające trawienie czy usuwające złogi z żołądka i układu trawiennego, tak zwane bezoary. Fretka ucieszy się także z kawałków suszonego mięsa. Tutaj możesz pokusić się o przygotowanie własnego lub kupno gotowych kawałków suszonych mięs dla kotów. W tym wypadku można wybrać mięso zwierząt, do którego nie mamy dostępu na co dzień jak jeleń czy kaczka.

Przysmaki dla fretek

Czy przysmaki dla fretek można podawać ciągle? Nie bardzo. Jeśli zdecydujesz się na owoce i warzywa, to musisz wiedzieć, że mają one sporo węglowodanów i cukrów (jak fruktoza), które fretkom są zbędne. Mogą one po takich przysmakach zacząć tyć, choć dostarczają fretkom sporo błonnika. Inne przekąski takie jak gotowe przysmaki dla fretek w formie krakersów, ciasteczek czy cukierków są wysokokaloryczne. Co też może powodować nadmierne przybieranie na wadze, jeśli mają dodatkowo witaminy i minerały mogą też doprowadzić do zbyt wysokiej podaży, co także jest niezdrowe. Warto też wiedzieć, że niektóre przysmaki mogę fretce szkodzić. Zwłaszcza nasze ludzkie. Nie powinno się im dawać słonych i mocno przyprawionych przekąsek takich jak chipsy czy solone paluszki. Równie szkodliwa jest dla fretek czekolada. Nie pozwalaj także fretce popijać twojej kawy czy alkoholu. Unikaj też cukru i surowego (w tym suszonego) mięsa wieprzowego i dziczyzny (zwłaszcza dzika i zwierząt wszystkożernych) – surowe mięso tych zwierząt może zawierać pasożyty, które są także groźne dla fretek.