Akcesoria

Pokazuje 1 - 24 z 26 elementów

Akcesoria dla fretek

Fretki, tak jak inne zwierzęta domowe potrzebują do prawidłowego rozwoju odpowiednich akcesoriów, które pozwolą im się zająć sobą, ale także ćwiczyć. W naszym sklepie znajdziesz akcesoria dla fretek, które zadowolą nawet najwybredniejszych. Wśród nich możemy wyróżnić różnego rodzaju transportery, miseczki, hamaczki oraz leżaczki, które pozwolą się Twojemu pupilowi odpowiednio zrelaksować po zabawie. Musisz bowiem pamiętać, że fretki, jako drapieżnicy i zwierzęta zmierzchowe kochają wszelkiego rodzaju kryjówki i miejsca, w których nikt nie zaburzy ich spokoju w czasie dnia. Dlatego też w klatce powinno znaleźć się kilka hamaków, domków i tuneli, które pozwolą się ukryć każdemu wstydnisiowi. Poza tym należy wyznaczyć strefy jedzenia i toalety. Powinny być one dość daleko od siebie, ponieważ fretki kochają porządek i nie lubią załatwiać się tam, gdzie jedzą. Dlatego miseczki z karmą i poidło powinno zawiesić się wyżej, a kuwetę ze żwirkiem najlepiej postawić na dole klatki.

Transportery dla fretki

Może Ci się wydawać, że transporter to zbyteczny wydatek. Jednak jest to jeden z pierwszych zakupów, których powinieneś dokonać. Transporterki dla fretek przydają się nie tylko w czasie koniecznych wizyt u weterynarza, ale także, kiedy chcesz zabrać swojego pupila na wycieczkę lub kiedy będziesz przewozić go z miejsca na miejsce, na przykład podczas przeprowadzki. W naszej ofercie znajdziesz najróżniejsze transportery dla fretki, które wpasują się idealnie w Twoje potrzeby i w oczekiwania Twojego zwierzątka. Wśród nich są bowiem mięciutkie transportery – torby, które można rozwinąć do wygodnej maty, plastikowe transportery o różnych kształtach i kolorach, również z przejrzystymi bokami, które zapewnią Twojemu pupilowi możliwość podziwiania świata. Możesz także wybrać koszyk z technorattanu, który będzie nie tylko praktyczny, ale także ładny i stylowy. Jeśli jesteś zwolennikiem klasyki, polecamy natomiast zwykły transporter z siatką.

Miski dla fretek

Fretki to zwierzęta silne i sprytne. Dlatego też w ich przypadku, zamiast miseczki na wodę powinno stosować się poidło, które zapobiegnie niechcianym kąpielom. Natomiast do jedzenia warto kupić wytrzymałe i ciężkie miski dla fretek, które wytrzymają wiele. W naszym asortymencie polecamy między innymi miseczki wykonane z tworzywa, które łatwo utrzymać w czystości, mają też antypoślizgowe zabezpieczenia, dzięki czemu nasz maluch nie może ich dowolnie przesuwać po klatce, natomiast wyprofilowane boki ułatwiają ich chwycenie. Ciekawym rozwiązaniem są także metalowe miseczki dla fretki do zawieszenia na klatce, nadają się nie tylko do codziennego używania, ale także do zamontowania w transporterze, kiedy czeka nas dłuższa podróż z pupilem. Co więcej, zamocowanie ich na klatce zabezpiecza je przez niekontrolowanym przewróceniem. Stal nierdzewna, z której są wykonane, pozwala także na ich bezpieczne mycie w zmywarce oraz łatwe czyszczenie. W wyjątkowych sytuacjach mogą także posłużyć za poidła, na przykład w czasie podróży.

Hamaki dla fretki

Co fretki kochają robić oprócz jedzenia i psocenia? Spać. Dlatego też zarówno w klatce, jak i w całym domu (a przynajmniej w pomieszczeniach, gdzie fretka będzie miała wybieg) konieczne jest zamontowanie różnego rodzaju legowisk. Hamaki dla fretek można powiesić w klatce, dzięki czterem wygodnym uchwytom. Będą się także nadawały do podwieszenia pod krzesłem czy stołem. Gdzie maluch będzie mógł się schować w czasie zabawy. Ciekawym rozwiązaniem są także legowiska na kaloryfer. Mięciutkie i wygodne będą świetnym miejscem na drzemkę w czasie dnia. Zimą zapewnią także maluchowi możliwość dogrzania się. Natomiast legowisko do zawieszenia na drapaku to świetne rozwiązanie dla fretek, które kochają drapać. Jako że są to drapieżniki, powinno się zadbać o prawidłowy rozwój ich pazurków, dlatego drapaki tak jak w przypadku kota, to doskonałe rozwiązanie. Im bardziej rozbudowane, tym lepsze. Nie tylko zapewnią fretce masę frajdy, dzięki możliwości wspinania się i skakania z miejsca na miejsce, ale także pozwolą się schować w przypadku zagrożenia czy niemożliwej do pokonania chęci drzemki.

Kuwety dla fretek

Jak już wspomnieliśmy, fretki kochają porządek. Co to oznacza? Możemy łatwo nauczyć je załatwiania się w jednym miejscu. Aby tego dokonać, potrzebujesz kuwety dla fretek. Ważne, żeby była to kuweta odkryta i dobrze dopasowana do rozmiaru klatki. Musi być także odpowiednio duża, by fretka mogła się w niej swobodnie zmieścić. Warto, aby miała także wyższe boki, tak by fretka mogła przyjąć przy załatwianiu swoich potrzeb wygodną pozycję. Poza kuwetą potrzebujesz także łopatki do kuwety. Pozwoli Ci to szybko i bezpiecznie posprzątać kuwetę. Pamiętaj, że fretki to czyściochy, dlatego sprzątaj ją minimum raz dziennie, a najlepiej dwu- lub trzykrotnie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że fretka będzie chętna do załatwiania w niej swoich potrzeb. Jeśli masz więcej niż jedno zwierzątko, zadbaj, by każde z nich miało dostęp do kilku kuwet. Niektóre fretki nie lubią dzielenia się łazienką z innymi. To jaki żwirek do kuwety dla fretki wybrać zależy od jej preferencji. Jedne zwierzątka będą preferowały żwirek drewniany, inne silikatowy a jeszcze inne zwykłe ręczniki papierowe.