Karma dla płazów i gadów

Pokazuje 1 - 24 z 37 elementów

Gady i płazy – specjalna dieta

Przedstawiciele obu gromad są podobne do siebie pod wieloma względami. Płazy oraz wiele gadów są zwierzętami zmiennocieplnymi, żyjącymi w warunkach lądowych, wodno-lądowych lub całkowicie wodnych. Te cechy mocno determinują nie tylko warunki, w jakich powinny być przetrzymywane, ale przede wszystkim ich dietę. Innymi słowy, pokarm dobry dla żółwia greckiego czy stepowego nie będzie odpowiedni dla żółwi czerwonolicych. Karma więc powinna być dobierana ściśle do wymagań konkretnego gatunku.

Karma dla żółwi – o czym należy pamiętać

W ofercie naszego sklepu możesz znaleźć wiele propozycji producentów pokarmu dla gadów. Wśród nich odnajdziesz produkty stosowne dla żółwi wodnych i lądowych. Dieta obu grup jest mocno odmienna, przede wszystkim ze względu na różne warunki, w jakich występują naturalnie. Menu żółwi lądowych opiera się głównie na roślinach, dlatego karma powinna składać się np. z nieprzetworzonych ziół. Dodatkowo lądowe gatunki żółwi wymagają pokarmu wzbogaconego kompleksami witaminowymi, a przede wszystkim wit. D3. Takie uzupełnienie gwarantuje, że kondycja pancerza, stanowiąca odzwierciedlenie zdrowia pupila, będzie idealna.

Natomiast żółwie wodne, żyjące w środowisku błotnym lub zbiornikach wodnych, żywią się przede wszystkim skorupiakami oraz pozostałościami po nich. Dlatego też wybierając karmę dla nich, należy zwrócić uwagę na zawartość naturalnej chityny. Pokarm żółwi wodnych i wodno-lądowych musi być wzbogacony także innymi składnikami, w tym białkiem oraz minerałami (np. wapniem). To gwarantuje im pełnię zdrowia i silną skorupę.

Karma dla jaszczurek

Mimo że wśród gadów jako pupile królują przede wszystkim żółwie, to wiele osób decyduje się również na przygarnięcie innych zwierząt z tej gromady. Dużą popularnością cieszą się jaszczurki. Zasada tworzenia diety jednak jest podobna – przy budowaniu odpowiedniego menu trzeba wziąć pod uwagę uwarunkowania środowiskowe, w jakich występują naturalnie wybrane gatunki.

Dostępna dla tych gadów karma składa się przede wszystkim ze składników pochodzenia roślinnego. W składzie dostępne są elementy dostarczające wiele różnych minerałów, co pozwala zaspokoić ich codzienne zapotrzebowanie na nie. Nierzadko w produkcji wykorzystuje się ekstrakty owoców. Pokarm dla jaszczurek różni się nie tylko składem, ale i formą. Zwykle przyjmuje on postać twardych lub rozmiękczonych, łatwych do zjedzenia pałeczek.

Pożywienie dla płazów

Większość proponowanych przez producentów karm dla płazów zostało stworzonych z myślą o żabach i traszkach. Wśród nich można znaleźć zarówno pokarmy stanowiące bazę diety, jak i produkty uzupełniające – bogate w poszczególne mikro- i makroelementy, szczególnie witaminy i minerały. Są one niezbędne, by pupile cieszyły się dobrym zdrowiem. Suplementacja w te składniki jest istotna głównie ze względu na fakt, że udomowione płazy nie mają dostępu do naturalnego środowiska, gdzie łatwo znajdują potrzebne im elementy.

Zapewnij swojemu pupilowi odpowiednią dietę

Niezależnie od tego, czy przyjąłeś pod swój dach płaza, czy gada – powinieneś zadbać o to, aby jego karma była dostosowana do jego gatunkowych potrzeb. W asortymencie Świata Pupili odszukasz produkty renomowanych firm jak Tropical czy Tetra. Wybierając te pokarmy, masz pewność, że Twój zwierzak otrzymuje najlepsze jedzenie, co zapewnia mu długie i zdrowe życie.