Jak prawidłowo pielęgnować psią sierść? Podpowiadamy!

On: wtorek, sierpień 27, 2019

Psia sierść wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, aby była zdrowa, lśniąca i mogła prezentować się zachwycająco. Prawidłowe działania higieniczne, a także stosowanie odpowiednich preparatów i akcesoriów – to klucz do sukcesu. Zobacz, jak pielęgnować psią sierść! O czym pamiętać i na co zwracać uwagę, wybierając środki kosmetyczne dla czworonoga? Jak dbać o sierść, aby jej nie zaszkodzić?

Akcesoria do pielęgnacji psiej sierści

Psy – zwłaszcza te z dłuższymi włosami – wymagają systematycznego czesania. Warto robić to nie tylko po to, aby zwierzak ładnie wyglądał. Czesanie psa pozwala na szybkie wykrycie podrażnień, w tym również ewentualnych chorób skórnych, a także pasożytów – lubiących bytować w psiej sierści. Poprawia także krążenie krwi i pozwala wyczesać zbędne włosie – dzięki temu nie osadza się ono na meblach, dywanach czy odzieży.

Szczotka dla psa powinna mieć kilka niezbędnych właściwości. Podstawowe z nich to:

  1. Antypoślizgowy uchwyt, dzięki któremu można ją stabilnie chwycić i łatwiej jest rozczesać najbardziej skołtunione psie kosmyki.
  2. Dwustronna budowa – takie modele sprawdzają się najlepiej, gdyż nadadzą się doskonale zarówno do czesania wstępnego, aby poradzić sobie ze splątaną sierścią, jak i do wygładzania rozczesanych już włosów.

Jak prawidłowo czesać psa?

Należy przede wszystkim pamiętać, aby:

  • nigdy nie rozczesywać mokrej sierści – trzeba poczekać, aż psie włosy wyschną, gdyż mokre kosmyki mają tendencję do łamania się i czesanie może być dla psa nieprzyjemne oraz bolesne,
  • zaczynać od rozczesywania najtrudniejszych partii, wybierając szczotki o rzadkim włosiu – stopniowo przechodząc do tych z gęstszym rozstawem włosia,
  • korzystać z różnych szczotek – można wybierać druciane, drewniane i z miękkim włosiem.

Mycie psiej sierści – co powinieneś wiedzieć?

Równie ważne, jak regularne czesanie, jest oczyszczanie psiej sierści – wymaga stosowania specjalistycznych kosmetyków. Szampon dla psa powinien kompleksowo wpływać na sierść czworonoga, a także być dostosowany do indywidualnych potrzeb psa.

Szampony dla psów dedykowane są zwierzakom z długą sierścią, a także tym krótkowłosym. Można znaleźć kosmetyki, przeznaczone dla konkretnych ras – wtedy zyskuje się pewność, że wybór szamponu jest trafny. W zestawach do kupienia są również odżywki, dzięki którym psia sierść staje się zdrowa, odżywiona oraz zadbana.

Ciekawym rozwiązaniem są także pudry groomerskie – przeznaczone do oczyszczania skóry czworonoga oraz jego sierści bez użycia wody. Pudry aplikuje się wygodnie i szybko, dlatego sprawdzają się one zwłaszcza wobec psów niecierpliwych i nielubiących kąpieli. Pozwalają ograniczyć stres, a oczyszczanie z ich udziałem jest równie skuteczne, jak kąpiel.

Podsumowanie

Chcąc zadbać o sierść swojego psa, warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria i preparaty. Wówczas psie włosy prezentować się będą zdrowo, a skóra nie będzie podatna na występowanie podrażnień. Zobacz bogatą ofertę sklepu z akcesoriami dla czworonogów Świat Pupila i wybierz najlepsze produkty!

Komentarze

Zostaw swój komentarz