Szelki czy obroża – co i kiedy wybrać?

On: czwartek, wrzesień 19, 2019

Dylematy związane z wyposażeniem dla psa nasilają się szczególnie na początku podjęcia opieki nad czworonogiem. Wtedy właśnie warto zastanowić się, jakie akcesoria kupić, aby pupil czuł się dobrze i był bezpieczny. Jednym z podstawowych produktów w wyprawce jest obroża, która pozwala ustabilizować smycz i mieć psa pod pełną kontrolą. Zamiennikiem obroży są szelki – zobacz, jakie rozwiązanie lepiej wybrać i czym kierować się podczas poszukiwań. Po przeczytaniu naszego artykułu wszystko będzie dla Ciebie jasne!

Obroża obroży nierówna... Czyli na co zwracać uwagę, wybierając obroże dla psa?

Na rynku istnieje spory wybór gadżetów dla psa, a wśród nich odnaleźć można niezliczone rodzaje obroży. Są one wykonane z rozmaitych materiałów. Każdy chce dla swojego pupila jak najlepiej. Jaka zatem obroża dla psa jest najlepsza? Z pewnością musi ona spełnić kilka wymogów:

  • powinna mieć stały obwód, a więc taki, który nie zmieni się pod wpływem jej napięcia. Niedopuszczalne jest zakładanie psu obroży wywołującej ból,
  • najlepiej, gdy obroża jest miękka – wykonana ze skóry lub innego trwałego surowca, jednak niewbijającego się w ciało zwierzęcia. Pamiętaj – im krótsza sierść, tym delikatniejsza obroża,
  • ważna jest szerokość obroży – im szersza, tym mniejszy dyskomfort wywoła podczas napinania smyczy.

Szczególną uwagę należy zwrócić na właściwości, jakimi wyróżnia się obroża dla szczeniaka. Musi być ona dopasowana przede wszystkim do rozmiaru oraz wrażliwej skóry małego psa. Warto podkreślić, że nieprzyjemne odczucia wywoływane przez obrożę mogą znacząco zrazić szczeniaka do jej noszenia. Aby uniknąć buntu małego psa i nie sprawiać mu bólu źle dobraną obrożą, koniecznie trzeba wybierać najlepsze akcesoria. A to te, które są w pełni dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających czworonogów.

Garść sierści zebranej z fotela

Kiedy warto kupić szelki dla psa?

Alternatywą dla tradycyjnej obroży są szelki. Na rynku dostępne są ich zróżnicowane rodzaje. Zatem wybór jest duży, ale jednocześnie dość trudny dla mało doświadczonych opiekunów psów. Wymienić można następujące  typy szelek dla małego psa:

  • guard – komfortowe i dostosowane do anatomicznej budowy czworonoga. Składają się z dwóch części – jednej wokół szyi, drugiej w okolicach klatki piersiowej. Obręcze połączone są paskami – grzbietowym i mostkowym, dzięki czemu szelki stabilnie trzymają się na ciele psa, nie generując dyskomfortu,
  • step-in – dedykowane małym psom, które nie ciągną smyczy zbyt mocno i potrafią chodzić przy nodze, to proste szelki trójkątne, wyposażone w pasek mostkowy,
  • bezuciskowe – bazują na materiale, który opina ciało psa i dopasowuje się do niego. Są lekkie i miękkie, a wielu profesjonalistów z branży uznają je za najlepsze szelki dla szczeniaka.

Decydując się na akcesoria dla psa, warto zwracać uwagę na jakość i wygodę użytkowania. Wszak komfort szczeniaka i jego bezpieczeństwo są najważniejszymi czynnikami decydującymi o satysfakcji ze wspólnego życia. Wybierz dla swojego pupila najlepsze szelki lub obrożę i ciesz się długimi spacerami razem!

Komentarze

Zostaw swój komentarz