Wyprawka dla szczeniaka – co kupić?

On: poniedziałek, styczeń 7, 2019

Przygotowując się do przyjęcia nowego członka rodziny, należy skompletować psią wyprawkę. Kreatywne, edukacyjne zabawki czy artykuły higieniczne to tylko kilka z wielu niezbędnych, szczenięcych akcesoriów. Podpowiadamy, co okaże się pomocne w wychowywaniu, szkoleniu oraz nagradzaniu słodkiego malucha, a także co przyda się w spożytkowaniu jego ogromnej energii.

Przede wszystkim – zabawki!

Dzieciństwo naszych czworonogów, podobnie jak nasze, polega na nieustającej zabawie. To dzięki niej socjalizują się oraz uczą dyscypliny czy prawidłowych zachowań, które będą miały ogromne znaczenie w ich dorosłym życiu. Ponadto wesołe harce pozwalają na zacieśnianie więzi pomiędzy maluchem, a jego właścicielem, a także pozytywnie wpływają na zdrowie szczeniaka. I choć kilkumiesięczny pupil we wszystkim, choćby w sznurówkach, odnajdzie przedmiot zabawy, warto zwrócić uwagę na kreatywne zabawki dla szczeniaków. Świecące oraz piszczące piłeczki, pluszowe, kolorowe maskotki czy ułatwiające ząbkowanie gryzaki to akcesoria, których nie może zabraknąć w wyprawce naszego pupila.

Akcesoria do higieny

Przed przyjęciem szczeniaka do naszego domu, właściciele powinni zdawać sobie sprawę, że maluch prawdopodobnie nie potrafi jeszcze zasygnalizować swoich potrzeb, a co się z tym wiąże – może niejednokrotnie zanieczyścić nasze panele, dywan czy łóżko. Dlatego też w pierwszych dniach czy tygodniach, domownicy muszą uzbroić się w cierpliwość i pokazywać szczeniakowi gdzie może się załatwiać, a gdzie jest to niedozwolone. Służą do tego odpowiednie podkłady higieniczne, którymi zazwyczaj wykłada się przestrzeń obok drzwi wyjściowych – tak, by psiak skojarzył wyjście na spacer z załatwieniem swoich potrzeb na zewnątrz. Aby wesprzeć szczeniaka w nauce, możemy wykorzystać także specjalny preparat do nauki czystości, którego zapach na macie zachęci malucha do nauki higieny. 

Karma odpowiednia dla szczeniaka

W szczenięcej wyprawce nie może zabraknąć dostosowanej do wrażliwych brzuchów karmy. Jaka zatem powinna być karma dla szczeniaka? Przede wszystkim bezzbożowa. Pszenica, owies, jęczmień i wiele innych, to składniki, które jedynie nadają objętości produktowi, a których nasz pupil nie jest w stanie strawić. Ponadto jedzenie naszego małego podopiecznego powinno być nieco bardziej kaloryczne od pokarmu przeznaczonego dla seniorów. Związane jest to z szybkim wzrostem maluchów i większym zapotrzebowaniem kalorycznym. Poszukując karmy bez zbóż, warto zwrócić uwagę na takie marki jak Royal Canin czy Josera.

Przysmaki pomocne w nauce

Oprócz dobrej jakości karmy, w wyprawce malucha powinny znaleźć się smakowite przekąski. Poza tym, że rozpieszczają małe podniebienia, przysmaki dla szczeniaka pełnią szczególną funkcję – są niezbędną nagrodą podczas treningów. Gdy w trakcie ćwiczeń nasz czworonóg otrzyma pyszne kąski, zapamięta, że jego zachowanie było poprawne i chętniej będzie je powtarzał. Ciekawym połączeniem nauki i przyjemności są zabawki na inteligencję ze smakołykami. Szczeniak, tarmosząc i podrzucając zabawkę, zauważy, że wypadają z niej ulubione przekąski. 

Smycz, obroża lub szelki

Wśród akcesoriów naszego malucha powinna znaleźć się także smycz, obroża czy szelki, które podczas wychodzenia z domu, zapewnią szczeniakowi bezpieczeństwo. Wybierając te przedmioty, należy kierować się ich rozmiarem – uprzednio zmierzyć psiaka i dopasować dla niego idealny zestaw spacerowy. Szelki dla szczeniaków dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej. 

Komentarze

Zostaw swój komentarz