Szczotki i grzebienie dla kotów

Szczotki dla kotów to jeden z niezbędnych przedmiotów w domu z czworonogami. Dzięki regularnemu szczotkowaniu z łatwością usunąć można wszelkie zanieczyszczenia, kołtuny, martwy naskórek czy podszerstek. Zabieg ten zapewni Twojemu kotu nie tylko świetny wygląd, lecz także także lepsze samopoczucie. Podczas codziennej higieny nasze ukochane mruczki usuwają włosy za pomocą języka i w efekcie je połykają. Jest to dla nich naturalne, jednak nadmiar połkniętej sierści może prowadzić do problemów żołądkowych. Dzięki regularnemu szczotkowaniu kłaki nie będą już zalegać w żołądku.

Pokazuje 1 - 24 z 43 elementów

Narzędzia do czesania dla Twojego pupila

Sklep zoologiczny online Świat Pupila to miejsce, w którym kompleksowo zadbasz o swojego ulubionego czworonoga. Oprócz wysokiej jakości karmy potrzebne są również grzebienie dla kotów. Jesteśmy ekspertami w kwestii pielęgnacji zwierząt, dlatego prezentujemy szeroki wybór szczotek dla kota krótkowłosego i długowłosego. Przygotowana przez nas oferta zawiera także szczotkę do czesania kota wykonaną z różnych materiałów.

Posiadamy propozycje drewniane, gumowe, plastikowe, metalowe czy wykonane z włosia naturalnego. Z pewnością znajdziesz tu akcesoria, które pokocha Twój pupil. Oprócz standardowej szczotki do czesania kota można znaleźć także przybory takie jak grzebień do wyczesywania pcheł, odkłaczający czy do usuwania podszerstka. Dla prawdziwych aspirujących groomerów w szczególności proponujemy zestaw pielęgnacyjny. Zawiera on wszystkie niezbędne akcesoria, które sprawią, że futerko będzie miękkie i lśniące.

Narzędzia do pielęgnacji kota – podstawowe wyposażenie każdego właściciela

Każdy właściciel czworonożnego przyjaciela powinien pamiętać, że do jego podstawowych obowiązków należy dbanie o wygląd i zdrowie zwierzęcia. Z pomocą przychodzą profesjonalne akcesoria do pielęgnacji kota.

Szczotka do wyczesywania kota czy grzebień do czesania kota to podstawowe narzędzia, które powinny znaleźć się w arsenale każdego opiekuna kotka. Regularne używanie tych narzędzi pomaga nie tylko zachować czystość i zdrowie futra naszego pupila, lecz także może być wyjątkową chwilą budowania więzi między zwierzęciem a jego właścicielem.

Jaka szczotka dla kota krótkowłosego, a jak dla długowłosego będzie najlepsza?

Właściciele kotów krótkowłosych często zastanawiają się, jaka szczotka do czesania kota będzie najbardziej odpowiednia. Zazwyczaj doskonale sprawdza się tutaj tzw. gąbkowa szczotka lub rękawiczka, która delikatnie masuje skórę oraz usuwa martwe włosy. Kolejną dobrą opcją jest tzw. szczotka gumowa, która skutecznie przyciąga sierść.

W przypadku kotów długowłosych sprawdzi się grzebień. Jeśli Twój ukochany mruczek ma mocno kołtuniącą się sierść, najlepiej wybrać model z szeroko rozstawionymi ząbkami.

Jak prawidłowo używać szczotki do czesania kota?

Wiedza na temat tego, jak prawidłowo korzystać ze szczotki do czesania kota jest równie ważna, co sam dobór odpowiedniego narzędzia. Zacznij od delikatnego czesania sierści w kierunku wzrostu włosów, następnie coraz mocniej, aby wyczesać wszystkie zanieczyszczenia i martwe włosy. Unikaj mocnego szarpania, gdy natrafisz na kołtuny – powoli i delikatnie staraj się je rozczesać lub w ostateczności ostrożnie przyciąć.

Podstawowe akcesoria do pielęgnacji kota

Nie tylko szczotka lub grzebień do czesania kota przydaje się podczas regularnej pielęgnacji. Warto pamiętać także o innych produktach, które ułatwią dbanie o zdrowie i higienę naszych czworonogów. W naszym sklepie znajdziesz m.in.

Pamiętaj, że regularne do wyczesywania kota jest istotne nie tylko dla wyglądu Twojego pupila, lecz także dla jego zdrowia. Pozwala to bowiem na uniknięcie problemów żołądkowych związanych z połykaniem martwych włosów.