Żwirek dla kotów

Pokazuje 1 - 24 z 139 elementów

Żwirek dla kota - podstawowy zakup dla każdego właściciela

Żwirek to podstawowy produkt i nie obędą się bez niego nawet osobniki, które mają zapewniane wyjścia na zewnątrz. Obecne rozwiązania pozwalają na stworzenie produktów o wielu odmiennych właściwościach. W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych rodzajów żwirku dla kota, więc nie będziesz mieć żadnych problemów z dobraniem go do preferencji Twojego pupila. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą!

Kupisz u nas między innymi żwirek dla kota tak znanych i jakościowych firm jak Benek, Bazyl, Cat’s Best i wielu innych. Ich doskonała jakość współgra z korzystnymi cenami, więc z pewnością będziesz z nich zadowolony.

Posiadamy także żwirki zbrylające zapachowe, które nie tylko doskonale spełniają swoją funkcję, ale także neutralizują nieprzyjemne zapachy i zastępują je aromatami lawendy, drzewa herbacianego czy mięty. 

Żwirki dla kota - rodzaje

Zastanawiasz się nad tym, jaki żwirek dla kota będzie najlepszy? Sprzedajemy wiele rodzajów, więc warto poznać je bliżej, tak byś wiedział zarówno o ich zaletach, jak i wadach. 

Żwirek niezbrylający się 

Jak sama nazwa wskazuje, taki żwirek po kontakcie z tym, co kotek pozostawia w kuwecie, nie tworzy bryłek. Ma to swoje plusy, gdyż doskonale pochłania wilgoć i przykre zapachy. Niestety, w związku ze swoimi właściwościami ma tendencje do pylenia, a także w trakcie wymiany trzeba pozbywać się go w całości. Nie jest to zbyt oszczędne rozwiązanie.

Żwirek zbrylający się 

W tym przypadku żwirek dla kota w kontakcie z moczem tworzy zlepiające się ze sobą bryłki. Dzięki temu jest dość ekonomiczny, bo podczas wymiany wystarczy pozbyć się mokrych grudek, podczas gdy reszta może pozostać na miejscu. Niestety to rozwiązanie również ma wady, gdyż bryłki mogą przyklejać się do powierzchni kuwety i ją brudzić.

Jaki żwirek dla kota? Drewniany, bentonitowy czy silikonowy? 

Poza kwestią zbrylania się żwirku, ważny jest jeszcze materiał, z którego powstaje. W naszym sklepie znaleźć można wiele propozycji. Posiadamy szeroki wybór żwirku dla kota z naturalnych materiałów. Jednym z popularnych rozwiązań jest wykorzystanie betonitu. Jest to naturalny surowiec powstający ze skał osadowych. Świetnie absorbuje ciecze i dobrze pochłania zapachy. W naszej ofercie znajdziesz też naturalny żwirek dla kota drewniany zbrylający. Robi się go z trocin i drobnych wiórków. Możesz postawić też na żwirek silikonowy, który często występuje też pod nazwą “piasek dla kota”. Jego ogromną zaletą jest to, że się nie pyli. Żwirek silikonowy dla kota jest także bardzo chłonny i świetnie neutralizuje zapachy. Jednak nie wszystkie zwierzaki go lubią i Twojemu pupilowi może zająć nieco czasu, zanim się do niego przyzwyczai.

Ile żwirku sypać i jak pozbyć się zużytego? 

Wielu producentów zaleca, by żwirek dla kota wypełnił kuwetę przynajmniej na 5 centymetrów wysokości. Jeżeli chcesz, by Twój kot poczuł się bardziej komfortowo, usyp go więcej. Dzięki temu będzie mógł dokładniej zakopać swoje nieczystości. 

Gdzie wyrzucać żwirek, który został już wykorzystany? Z racji na troskę o drożność rur kanalizacyjnych, nie należy robić tego do toalety. Najlepszym i całkowicie zgodnym z prawem rozwiązaniem jest utylizacja kocich odchodów poprzez wyrzucanie ich wraz ze żwirkiem do pojemnika na odpady zmieszane. 

Na naszych podstronach produktowych znajdziesz więcej informacji odnośnie wykorzystywania żwirku dla kota, a także bezpośrednie instrukcje producentów!