Miski dla psów

Pokazuje 1 - 24 z 532 elementów

Jak dopasować miskę do preferencji zwierzaka

Dobranie odpowiedniej miseczki dla psa nie należy do łatwych zadań. Jednak można wyróżnić dwa kryteria ułatwiające ten zakup. Pierwsze i podstawowe to jej wielkość. Co do zasady dla małych psów miska powinna mieć mniejszą powierzchnię i być bardziej płaska. Im zwierzak większy, tym pojemniejsze musi być naczynie. Należy je również zmieniać wraz ze wzrostem pupila. Miseczka, jaką miał jako szczeniak, nie sprawdzi się, jeśli czworonóg już mocno podrósł.

Drugie kryterium stanowi materiał, z jakiego została ona wykonana. Obecnie akcesoria te tworzy się najczęściej z trzech różnych surowców. Tanie i szeroko wykorzystywane są miski plastikowe. Niska cena i różnorodne kształty to tylko część ich zalet. Odmienne barwy takich produktów stanowią dodatkową zachętę dla psa, by z nich jadł. Plastik jednak ma jedną zasadniczą wadę – łatwo się kruszy i nietrudno go zarysować. W takich uszkodzeniach znajdują się dogodne warunki do rozwoju grzybów, bakterii i innych drobnoustrojów. Dlatego m.in. nie zaleca się nalewania do nich wody.

Często wybiera się także miski z metalu. Na ogół są to produkty wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Dzięki temu są estetyczne i pasują do większości stylów aranżacyjnych. Gładka powierzchnia sprawia, że są bardziej higieniczne i łatwiej się je czyści – często wystarczy włożyć je do zmywarki. Przy dolnych krawędziach opatrzone są dodatkowo gumką, zapobiegając przesuwaniu się i głośnemu szuraniu. Niestety, nie każdy pies może jeść z takich misek – niektóre czworonogi są uczulone na różne stopy metali. W przypadku powierzchni niklowanych, ryzyko wystąpienia alergii rośnie.

Rosnącą popularnością cieszą się miseczki ceramiczne. To najbardziej higieniczne i wytrzymałe produkty. Są dość ciężkie, więc nie przesuwają się po podłodze i trudno je przewrócić. Gładka powierzchnia sprawia, że nie przywierają do nich resztki jedzenia. Łatwo się je przemywa i nie zmieniają smaku pokarmu ani wody. Ponadto są bezpieczne dla psów z alergiami. Niestety, trzeba jednak obchodzić się z nimi bardzo delikatnie, gdyż dość łatwo się tłuką. Nie sposób jednak docenić ich unikalnej estetyki, tym bardziej, jeśli sięga się po miski z wyższej półki, z ręcznym malowaniem. Ceramiczna miska dla psa może zatem stanowić urocze uzupełnienie wystroju pomieszczenia.

Miski z praktycznymi rozwiązaniami

Oprócz tego, że w naszym sklepie zakupisz miseczki z różnych materiałów i w odmiennych kolorach, proponujemy produkty z dodatkowymi udogodnieniami. Rosnącym zainteresowaniem na przykład cieszą się modele podwyższane, montowane na specjalnych podstawkach, haczykach lub stojakach. To rozwiązanie, stworzone z myślą o wyższych psach, nie tylko sprawia, że zwierzaki łatwiej zainteresują się pokarmem, znajdującym się w naczyniu, ale przede wszystkim ułatwia jego pobieranie. Przy zwykłych miskach wysokie psy często albo się kładą podczas jedzenia, albo muszą mocno się do nich pochylać. Miseczki na podwyższeniu więc to także dbałość o kręgosłup pupila. Miski na stojaku to również świetny wybór dla starszego psa. Psi seniorzy nie są już bowiem tak zwinni i ruchliwi jak za dawnych, szczenięcych lat. Miska na podwyższeniu z pewnością ułatwi im codzienne posilanie się i zaspokajanie pragnienia.

Ciekawym rozwiązaniem, atrakcyjnym szczególnie dla osób aktywnych, są miski turystyczne dla psów. Wykonane albo z gumy, albo ze specjalnych materiałów, umożliwiają podanie zwierzakowi karmy, gdy jest się z dala od domu. Możliwość ich złożenia sprawia, że łatwo się je przenosi, a dodatkowo – nietrudno utrzymać je w czystości. Co natomiast, jeśli szukasz miski dla psa zarówno do jedzenia, jak i do picia? Warto w takim przypadku zdecydować się na wariant podwójny. Taka miska dla psa składa się z dwóch komór. Mogą one zostać zagospodarowane jak tylko chcesz - np. na wodę i karmę lub inne lubiane przez pupila przysmaki. Podwójna miska dla psa to również duża oszczędność czasu dla właściciela czworonoga, który nie musi już myć dwóch osobnych naczyń.

Te i wiele innych propozycji (np. miski z dozownikiem czy spowalniające jedzenie) znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Sprawdź też dodatkowe akcesoria, takie jak maty pod miseczki czy maty antystresowe, pomagające w odwróceniu uwagi psa podczas czynności higienicznych.