Diety lecznicze - karma dla psa

Pokazuje 1 - 24 z 277 elementów

Lecznicza karma Royal Canin Veterinary

Ten francuski producent wyrobów dla zwierząt cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Marka powstała w latach 60. ubiegłego wieku, jej założycielem był lekarz weterynarii Jean Cathary. W swojej pracy miał on do czynienia z psami cierpiącymi na choroby skórne, których geneza była nie do końca znana. W trakcie wieloletnich badań odkrył, że to źle dobrane pożywienie było przyczyną złego stanu zdrowia czworonogów. Zwierzęta były bowiem karmione resztkami pochodzącymi ze stołu swoich właścicieli. Aby polepszyć ich los, Cathary skomponował leczniczą karmę, którą następnie podawał swoim pacjentom, uzyskując bardzo zadowalające rezultaty.

W ciągu kolejnych dekad katalog firmy był nieustannie powiększany i pojawiały się w nim kolejne pozycje dla psów oraz kotów. Ważną częścią asortymentu jest karma lecznicza Royal Canin Veterinary, dostępna w wielu odmianach. Produkty z tej serii zostały opracowane przez wybitnych specjalistów z dziedziny weterynarii. Dzięki nim zdrowie Twojego pupila się poprawi, przynosząc mu ulgę bez względu na rodzaj schorzenia.

Hill’s Prescription Diet

Amerykańska marka Hill’s narodziła się w I połowie XX wieku z miłości do zwierząt. Założycielem firmy był lekarz weterynarii Mark Morris, który prowadził praktykę w New Jersey. Momentem przełomowym w jego karierze było leczenie psa przewodnika, który cierpiał na poważną chorobę nerek. Morris zauważył wówczas, że podstawą diety zwierzęcia była karma złej jakości, w której składzie było mnóstwo fosforu oraz białka, polepszających smak. Składniki te w nadmiarze bardzo nadywrężają nerki, przyczyniając się do powstania chorób układu moczowego. Specjalnie dla swojego pacjenta opracował dietę, której zadaniem było odciążenie nerek, przy jednoczesnym dostarczeniu wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

W ten sposób została opracowana pierwsza lecznicza karma marki Hill’s. Na przestrzeni kolejnych lat jej asortyment wzbogacał się o kolejne pozycje dla psa oraz kota, które wyróżniały się doskonałym smakiem oraz składem. Linię Hill’s Prescription Diet zakupisz w naszym sklepie w wielu odmianach. Oferujemy produkty suche oraz mokre przeznaczone dla zwierząt cierpiących na choroby serca, nerek, układu pokarmowego, zwyrodnienie stawów, nadwagę itp.

Purina Veterinary

Ten producent karmy dla zwierząt domowych może się pochwalić bardzo długą historią, która sięga lat 50. XIX wieku. W 1856 roku otwarto pierwszą fabrykę Purina, która zajmowała się produkcją krakersów dla psów. Kolejne lata stały pod znakiem nieustannego rozwoju marki i wzbogacania jej katalogu o kolejne, ciekawe wyroby. To właśnie Purina jako pierwsza stworzyła wyroby ekstrudowane, których specyficzna konsystencja ułatwia ich przechowywanie oraz transport. Obecnie wyroby marki można zakupić na całym świecie, właściciele zwierząt domowych mają do wyboru produkty w wersji suchej oraz mokrej.

Purina znana jest głównie ze swoich standardowych produktów, jednak również lecznicza karma marki cieszy się dużym powodzeniem. W naszym sklepie możesz wybierać pośród artykułów w wersji mokrej oraz suchej, przeznaczonej dla psa z problemami zdrowotnymi. Poszczególne wyroby z serii Purina Veterinary sprawdzą się w przypadku zwierząt otyłych, cierpiących na choroby serca, układu pokarmowego, nerek czy ze skłonnościami do alergii.

Karmy lecznicze dla psa Trovet

Początki marki sięgają lat 80. ubiegłego wieku, kiedy to w Holandii otwarto pierwszą fabrykę Trovet. Już od początku swojej działalności firma specjalizowała się w karmach leczniczych, przeznaczonych dla psów i kotów, a z czasem również dla królików oraz świnek morskich. Do opracowywania produktów marki zostali zatrudnieni wybitni naukowcy z dziedziny weterynarii, którzy doskonale orientowali się w potrzebach żywieniowych zwierząt domowych. W głównej siedzibie Trovet w Holandii powstał nawet specjalny dział R&D, w którym do dzisiaj prowadzone są badania z zakresu dietetyki. Dzięki temu firma może zaproponować swoim Klientom doskonale zbilansowane karmy lecznicze, przeznaczone dla pupilów cierpiących na konkretne problemy zdrowotne. W naszym katalogu online możesz wybrać produkty przeznaczone dla psa zmagającego się z alergiami pokarmowymi, otyłością, chorobami nerek, serca czy układu pokarmowego.

Animonda Integro Protect

W ciągu niecałych 30 lat działalności na rynku, Animonda zdobyła pokaźne grono Klientów, którzy pragną dostarczyć najlepszą karmę swojemu psu lub kotu. Firma została założona w roku 1991 w Niemczech i od samego początku była ściśle związana z branżą mięsną. Dzięki temu do produktów Animondy trafiają wyłącznie dobre gatunkowo składniki odzwierzęce. Marka specjalizuje się głównie w tradycyjnych wyrobach dla zwierząt domowych. Konsumenci doceniają ją za wysoką jakość i niską cenę produktów. Na uwagę zasługują też karmy lecznicze Animonda Integro Protect, przeznaczone dla psa z problemami zdrowotnymi. W naszym sklepie oferujemy wiele ciekawych pozycji z tej serii, które możesz wybrać w przypadku pupila zmagającego się z kamieniem moczowym, cukrzycą, zwyrodnieniem stawów, otyłością, alergiami pokarmowymi itp.