Szczotki i grzebienie dla psa

Pokazuje 1 - 24 z 202 elementów

Akcesoria do czesania psów

Właściwa pielęgnacja zwierząt jest kluczowa nie tylko w kwestii dbania o ich wygląd, ale również o zdrowie. Z tego powodu w naszym sklepie oferujemy duży wybór akcesoriów do czesania psów. Nasz asortyment to jakościowe szczotki oraz grzebienie dla psa, które pomogą utrzymać sierść Twojego pupila w jak najlepszej kondycji. Nie można pomijać tej kwestii, gdyż zaniedbane zwierze może nabawić się na przykład kołtunów, które później bardzo ciężko będzie usunąć. Szczotkowanie sierści pomaga również poprawić ukrwienie skóry. Akcesoria do czesania psów są także obok kąpieli podstawowymi narzędziami, które pozwalają na zabezpieczenie sierści zwierzaka przed pojawieniem się w niej pasożytów. Polega to na wyczesaniu wszelkich nieczystości, w których te mogłyby się rozwijać. W zadbanej sierści łatwiej jest również zlokalizować wszelkie niepożądane żyjątka, co ułatwia ich usunięcie. Z powyższych powodów powinieneś wyposażyć się w odpowiednie akcesoria do czesania psów i przyzwyczajać Twojego czworonoga do tego rodzaju zabiegów już od jego szczenięcych lat.

Co wybrać? Grzebień czy szczotkę dla psa?

Zastanawiasz się jakie akcesoria będą najlepsze dla Twojego pupila? Pytanie co wybrać - grzebień czy szczotkę dla psa, nie jest właściwe. Oba te przyrządy mają różne zastosowanie i nie należy traktować ich jako wymiennych. W naszym sklepie mamy wiele różnych modeli szczotek dla psa, które są odpowiednie zarówno dla czworonogów o krótkiej, jak i długiej sierści. Regularne szczotkowanie przy ich pomocy pozwala na zapobieganie formułowaniu się kołtunów i wygładzenie sierści. Posiadamy modele wykonane zarówno z miękkiego włosia, jak i z twardymi zębami. Warto zaopatrzyć się w dwustronne szczotki dla psa, które wyposażone w zęby o różnej twardości i gęstości. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować Ci odpowiednią metodę czesania do Twojego pupila. Pamiętaj, że powinieneś sprawiać mu tą czynnością przyjemność, a nie ból, tak by się nie zraził i nie unikał takich zabiegów w przyszłości. Z tego powodu odpowiedni dobór gęstości zębów jest niezwykle ważny. W naszych podstronach produktowych możesz poznać szczegóły na temat oferowanych przez nas modeli.

Jeżeli chodzi o grzebienie dla psa, są one szczególnie przydatne, gdy trzeba pozbyć się kołtunów lub rozczesać sierść w trudno dostępnych miejscach. Grzebienie z krótkimi zębami doskonale sprawdzają się w dbaniu o kufę, łapy czy zwierzęce ogony. Z kolei te z dłuższymi są szczególnie przydatne w przypadku rozczesywania sierści psów długowłosych. W naszym asortymencie znajdziesz grzebienie dla psa o różnej długości zębów, a także różniące się od siebie gęstością ich rozstawu. Posiadamy także modele dwustronne. Polecamy również dostępne w naszej ofercie grzebienie z obrotowymi zębami, które zapewniają większy komfort czesanemu psu, nie wywołując uczucia bolesnego ciągnięcia za splątaną sierść.