Drapaki dla kotów

Pokazuje 1 - 24 z 267 elementów

Zalety drapaków dla kota

Każdy posiadacz kota z pewnością wymieni wiele indywidualnych korzyści z posiadania odpowiednio dopasowanego drapaka. Najważniejsze z nich to z pewnością:

  • zapewnienie kotu atrakcyjnej rozrywki i odpowiedniej dawki aktywności fizycznej bez względu na porę roku,
  • umożliwienie doskonalenia naturalnych zdolności ruchowych - szczególnie ważne w przypadku kotów spędzających większość czasu w mieszkaniu,
  • zaspokojenie fizjologicznej potrzeby ścierania pazurów i oznaczania terenu,
  • połączenie wielu funkcji: drapaczki, legowiska i zabawki dla kota,
  • koniec z podrapanymi meblami, zniszczonym obuwiem itp.,
  • szeroki wybór dostępnych modeli, nowoczesny i stylowy design.

Drapaczka dla kota - poznaj naszą ofertę

W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojego futrzanego przyjaciela bogaty wybór starannie wyselekcjonowanych drapaków, od renomowanych producentów, m.in.: Trixie, SportPet, MyKotty, Ferplast i wielu innych. Niektóre z nich mają klasyczny, prosty kształt, inne charakteryzują się rozbudowana konstrukcją i nowoczesnym, niebanalnym designem. Wszystko po to, abyś mógł wybrać drapak idealnie odpowiadający potrzebom Twojego kota.

W naszej ofercie znajdziesz m.in. solidnie wykonane drapaczki w kształcie domków, umożliwiające pupilowi komfortowe chowanie się w bezpiecznym miejscu, stylowe drapaki z półkami, idealne do doskonalenia zdolności ruchowych zwierzęcia, czy proste, ale za to niezwykle wygodne drapaki-legowiska, umożliwiające oznaczanie własnego terenu, poprzez pozostawianie zapachu. Wszystkie oferowane przez nas drapaczki dla kotów charakteryzują się solidną i ergonomiczną konstrukcją, dzięki czemu ich użytkowanie będzie przyjemne i komfortowe, a Twój pupil szybko pokocha swoją nową zabawkę, odkrywając jej wszystkie zalety. Zastosowanie solidnych materiałów - filcu, sznurka, sizalu czy drewna, zapewnia wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie drapaków, a także ich łatwe i szybkie utrzymanie w czystości. Z kolei bogata oferta kolorów i kształtów sprawi, że bez trudu wybierzesz z naszej kolekcji drapaczkę, idealnie pasującą do aranżacji Twojego wnętrza.

Która drapaczka dla kota?

Wybór idealnego drapaka dla kota nie jest łatwy - należy przy nim kierować się kilkoma istotnymi czynnikami, spośród których najważniejszy powinien być komfort naszego pupila. Wielkość drapaka powinieneś dopasować do rozmiarów swojego kota - większe rasy wymagają odpowiednio dużych drapaków, dla mniejszych kotów wystarczy drapak o wysokości w granicach 60-100 cm. Drapak dla kota powinien być stabilny i gwarantować pupilowi optymalne bezpieczeństwo podczas zabaw i wszelkich aktywności. Chwiejąca się drapaczka dla kota z pewnością negatywnie wpłynie na chęć korzystania z zabawki przez Twojego ulubieńca. Również kształt drapaka powinien być dostosowany do preferowanych przez pupila aktywności. Dla kotów, które uwielbiają przede wszystkim leżeć, warto zainwestować w drapak w kształcie legowiska lub kilkupoziomowy drapak z odpowiednio szerokimi półkami. Z kolei dla bardziej aktywnych zwierząt proponujemy klasyczne wieże i słupki do drapania, które nie zajmą dużo miejsca lub drapaki wyposażone w dodatkowe zabawki, takie jak myszki czy piłeczki mocowane na słupku lub sznurku.