Interaktywne zabawki dla kotów

Pokazuje 1 - 24 z 32 elementów

Tutaj polecamy Petstages. Twoje zwierzaki pokochają ją od razu. Na okrągłej podstawie znajduje się pluszowa myszka wypełniona kocimiętką. Reaguje ona na każdą zaczepkę i odchyla się na wszystkie kierunki. Dzięki temu Twój futrzak poczuje się jak na polowaniu. Ta sama zabawka dodatkowo posiada tor, po którym toczy się piłeczka. Kotu, pomimo wielu prób, nie uda się jej złapać, co jednocześnie sprawi mu jeszcze więcej frajdy. Dodatkowo producent umieścił w środku jeszcze jedną piłkę. Kot, jak na łowcę przystało, lubi polować. Zatem na pewno nie oprze się uciekającym piłeczkom, które dodatkowo migoczą, co jeszcze bardziej przyciąga uwagę.

Wspólna zabawa opiekuna z kotem

Oczywiście każdy właściciel powinien spędzać czas ze swoim kotem, wszak jest to zwierze stadne. Warto także wspólnie się bawić, gdyż zacieśnia to wzajemne relacje i buduje jeszcze większą więź. W tym przypadku doskonale sprawdzi się zabawka interaktywna Tor Toboga marki Ferplast. Właściciel może dowolnie łączyć dane konstrukcje, a ponadto zwiększać poziom trudności. Ten model wymaga od zwierzaka sprytu, zwinności, a także koordynacji ruchowej. Znajdująca się wewnątrz toru piłka sprawia, że to także świetna ruchoma zabawka. Warto zwrócić jeszcze uwagę, że dostępne są różne kształty, począwszy od podłużnych, aż do okrągłych. Zatem bez problemu można dopasować je do każdej wielkości pomieszczenia. Koty są bardzo mądrymi zwierzętami, dlatego na pewno spodoba im się edukacyjna zabawka. Można wybrać Kociego Łowcę. Zadaniem zwierzaka jest znalezienie ukrytej pod kocem piłeczki. Wyposażona jest ona w specjalne wahadełko z piórkami, które krąży dookoła, zatrzymuje się i zmienia kierunki biegu, co zapewnia wiele godzin świetne zabawy, nawet dla kilku kotów jednocześnie. Warto zauważyć, że stymuluje ona ich wrodzoną ciekawość i sprawia, że nie będą się nudzić, nawet pod nieobecność opiekuna. Spraw swojemu pupilowi wyjątkowy prezent, wybierając wesołe, ruchome, edukacyjne zabawki stworzone typowo dla kota!

Zabawki idealne dla kocich łakomczuchów

Jedną z największych przyjemności kotów jest jedzenie. Jeśli nie zapewnia się im odpowiedniej dawki ruchu, mają tendencje do tycia. W takiej sytuacji polecamy zabawki, które zapewnią Twojemu zwierzakowi aktywność fizyczną, ale i umysłową. Można zdecydować się na Ca-Tumbler Kaktus, który jest zabawką interaktywną oraz ruchomą. Rusza się na boki, co zapewnia zwierzakowi wiele radości. Warto dodatkowo napełnić go karmą, dzięki temu kot będzie musiał się natrudzić, by zdobyć jedzenie. Kolejną zaletą jest możliwość ustawienia poziomu trudności. Należy jeszcze docenić jej dodatkowe walory edukacyjne. Wszystkie produkty z tej serii wykonane są z najwyższej jakości materiału, czyli nietoksycznego plastiku. Zaletą jest także to, że artykuły te można bardzo łatwo utrzymać w czystości i nie jest to czasochłonne. Ciekawą zabawką jest też Magic Box producenta Ferplast. Składa się ze skrzynki z dziurkami., w której znajduje się ledowa piłeczka. Wystarczy tylko raz ją popchnąć i obserwować, jak Twój futrzak świetnie się bawi. Jeżeli nie masz czasu, to tak naprawdę pupil sam sobie poradzi. W tym pudełku możesz także umieścić ulubione smakołyki dla kota. Ich zdobywanie w taki sposób sprawi mu jeszcze więcej przyjemności. Jeżeli chcesz zachęcić swojego pupila do ruchu, to zabawka typu laser będzie dla niego odpowiednia. Jej zasady działania są bardzo proste, niemniej dają zwierzęciu naprawdę wiele radości. Należy oczywiście pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Otóż absolutnie zabronione jest świecenie laserem w oczy, gdyż może to być bardzo szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Twój kot pokocha też Tumblera, czyli zabawkę 2w1. Karuzela podczas poruszania się wyrzuca w górę piłeczki, co daje zwierzakowi naprawdę wiele frajdy. W przypadku tego produktu również możliwe jest ustawienie różnych poziomów trudności. Ma dwa tryby zabawy z funkcją sleep i wybudzeniem przez potrząśnięcie. Do środka zmieszczą się ulubione smakołyki. Warto jeszcze zauważyć, że ta zabawka jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia, zatem posłuży przez długi czas.

Interaktywna mysz – idealna zabawka dla każdego kota

Polowanie leży w kociej naturze, dlatego, aby zaspokoić instynkty łowickie, warto wybrać mu odpowiednią zabawkę. Oczywiście powinna być ona ruchoma i najlepiej w kształcie myszy. Dlatego polecamy MotoMouse. Jej mobilność sprawi, że nawet największy leniuch przeobrazi się w myśliwego. Jednocześnie jest całkowicie bezpieczna dla kocich zębów czy pazurków. Zaletą jest fakt, że ta zabawka porusza się w różnych kierunkach, a jednocześnie wibruje. Zatem nasz koci myśliwy będzie się musiał sporo natrudzić, by upolować mysz. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że posiada ona długi ogon, za który zwierzak będzie mógł ciągnąć. Kolejną zaletą jest to, że bez problemu porusza się zarówno po drewnianej podłodze, jak i kafelkach. Jeżeli Twój zwierzak uwielbia nocne harce, najlepiej zapewnić mu taką, która nie hałasuje. Dzięki temu nie będzie ci przeszkadzać. W tym przypadku doskonale sprawdzi się zabawka edukacyjna Rozświetlony księżyc, która nie wydaje dźwięków. Jest bardzo lekka, zatem kot będzie mógł ją podrzucać czy przesuwać, a przy tym nie będzie przeszkadzać opiekunowi. Kolejną zaletą, jest fakt, że świeci w ciemności, co jest także bardzo atrakcyjne dla zwierzęcia.

Dostępne w naszej ofercie zabawki dla kota zapewnią mu rozrywkę. Dzięki temu być może nie będzie ostrzył pazurków na meblach i zrywał firan z karnisza. To zatem niezbędny wybór dla kociąt i dorosłych osobników, które mają w sobie duże pokłady energii.