Dietetyczne karmy dla kotów

Pokazuje 1 - 24 z 113 elementów

Dietetyczna karma Purina

Jednym z popularniejszych producentów jedzenia dla kotów jest z pewnością Purina. Ta kultowa marka na swoją pozycję pracowała już od połowy XIX wieku, kiedy to do sprzedaży trafiła pierwsza karma spod jej szyldu. Było to rewolucyjne wydarzenie na skalę światową, dlatego nowa mieszanka szybko zyskała popularność. Na kolejne lata przypada intensywny rozwój Puriny, która systematyczne wprowadzała kolejne pozycje do swej oferty. Z czasem zaczęły pojawiać się w niej również produkty dietetyczne, stworzone z myślą o pupilach z problemami zdrowotnymi.

Seria Purina Veterinary Diet to doskonały wybór dla opiekunów kota w trakcie leczenia weterynaryjnego. W naszym sklepie oferta marki jest bardzo szeroka, można w niej znaleźć pozycje suche i mokre o różnym przeznaczeniu. Na uwagę zasługuje zwłaszcza karma dietetyczna dla cukrzyków, charakteryzująca się niską zawartością węglowodanów. Poza tym polecamy mieszanki hipoalergiczne oraz poprawiające funkcjonowanie organów wewnętrznych.

Karmy Fitmin – na specjalne potrzeby

Na początku lat 90. ubiegłego wieku do czeskiego miasteczka Helvíkovice powróciła rodzina Štěpánek, która objęła w posiadanie farmę swoich przodków. Nowi właściciele zajęli się hodowlą psów oraz zwierząt gospodarskich, którym podawali karmę własnej produkcji. Mieszanka zyskała uznanie wśród innych hodowców i weterynarzy, dlatego jej twórcy zdecydowali się na sprzedaż nowego produktu. Tak powstała marka Fitmin, która w ciągu następnych lat rozszerzała asortyment, w 2008 wprowadzając ofertę dla kotów.

W katalogu Fitmin nie mogło zabraknąć karm dietetycznych, które zostały opracowane z myślą o domowych pupilach cierpiących na różne choroby. W naszym sklepie oferujemy wyśmienitą mieszankę marki, przeznaczoną dla kota po sterylizacji. Dzięki starannie dobranym składnikom produkt pomaga utrzymać wagę pupila w normie, jednocześnie zapewniając mu uczucie sytości na dłużej. Dodatkowo chroni jego zęby przed próchnicą i kamieniem.

Karma Hills – najlepsza dla kotów

W poszukiwaniu wyśmienitej karmy dietetycznej nie można zapomnieć o produktach Hill’s. Ta amerykańska marka od samego początku swej działalności skupiała się na potrzebach zwierząt domowych cierpiących na różne przypadłości. Założycielem firmy był lekarz weterynarii Mark Morris, prowadzący praktykę w New Jersey. Pierwsza mieszanka jego produkcji została opracowana dla psa z niewydolnością układu moczowego. Produkt odniósł duży sukces, dlatego lekarz rozwinął asortyment o kolejne pozycje (również dla kotów).

Produkty dietetyczne Hill’s z serii Prescription Diet oferujemy w naszym sklepie w wersji suchej oraz mokrej. W asortymencie można znaleźć pozycje dla kota zmagającego się z cukrzycą, otyłością, chorobami nerek, jelit, wątroby czy żołądka. Są to wyśmienite karmy składające się ze starannie dobranych komponentów, których dodatkową zaletą jest wyborny smak. Z tego powodu produkty Hill’s mogą być podawane pupilowi pozbawionemu apetytu – na pewno nie oprze się tym wybornym kąskom!

Karmy Trovet – specjalna dieta dla kota

Ta holenderska marka została stworzona przez ekspertów z dziedziny weterynarii, którzy byli zawiedzeni jakością karmy dostępnej na rynku. Jej początki sięgają lat 80. ubiegłego wieku, wówczas powstała pierwsza linia produkcyjna, otwarto również osobny dział do badań nad formułami nowych mieszanek. W ośrodku opracowano specjalne formuły dietetyczne dla kotów oraz psów o specjalnych potrzebach żywieniowych. Marka Trovet zyskała dużą popularność i jest obecnie dostępna w większości krajów europejskich.

W naszym asortymencie karma dietetyczna Trovet dostępna jest w postaci mieszanek suchych oraz mokrych. Zostały one stworzone ze starannie wyselekcjonowanych składników zwierzęcych i roślinnych, pochodzących od sprawdzonych dostawców. W ofercie można znaleźć produkty przeznaczone dla kotów z różnymi przypadłościami: chorobami nerek, wątroby, alergiami pokarmowymi. Polecamy też pozycje o działaniu uspokajającym oraz dla pupili po zabiegu sterylizacji.

Karmy Royal Canin – królewska uczta

Kultowa marka Royal Canin to jeden z popularniejszych producentów w naszym zestawieniu. Firma powstała w latach 60. XX wieku na południu Francji, a jej założycielem był weterynarz Jean Cathary. Prowadził on własną klinikę dla zwierząt, w której miał do czynienia z psami cierpiącymi na choroby dermatologiczne. Jak się szybko okazało, ich zmiany skórne były spowodowane źle dobranym pożywieniem, wywołującym reakcje alergiczne. Cathary opracował specjalną mieszankę, która poprawiła stan zdrowia jego podopiecznych. Karma dietetyczna zyskała duże zainteresowanie i jej twórca zaczął rozbudowywać ofertę o kolejne produkty dla kotów i psów.

Marka Royal Canin posiada specjalne serie mieszanek specjalistycznych, które można zakupić w naszym sklepie internetowym. Oferta skierowana jest do opiekunów kotów w trakcie leczenia weterynaryjnego. Obejmuje karmy dietetyczne wspomagające pracę nerek, wątroby, układu pokarmowego i moczowego, a także dla wysterylizowanych pupili.