Kuwety dla kotów

Pokazuje 1 - 24 z 89 elementów

Kuwety dla kota

Koty to bardzo inteligentne zwierzaki i same chętnie dbają o swoją czystość. Dlatego kuwety dla kota to doskonała inwestycja, z której te będą bardzo chętnie korzystać. W naszym sklepie znajdziesz bardzo bogaty asortyment w tej kategorii. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów z wybraniem produktu, który w stu procentach spełnia zarówno oczekiwania Twoje, jak i Twojego futrzanego pupila. Oferowane przez nas kuwety dla kota posiadają szereg udogodnień. Niektóre modele są wyposażone w specjalistyczne filtry, które pomagają zniwelować brzydki zapach wydobywający się z ich wnętrza. Kuwety wykonane są z wysokiej jakości, wytrzymałego plastiku, dzięki temu charakteryzują się bardzo długą żywotnością. Bardzo łatwo utrzymać ich powierzchnie w czystości, dlatego nie będziesz mieć żadnych problemów z brudem i nieestetycznym wyglądem. Posiadamy w ofercie także specjalnie wyprofilowane kuwety dla kota, które można dopasować na przykład do narożnika pomieszczenia. Dzięki temu nie rzucają się one bardzo w oczy i nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu mieszkania. Tego typu kuwety dla kota można bez problemu wsunąć pod szafkę w łazience. Wcześniej jednak należy się upewnić, czy pupil będzie miał wystarczająco dużo miejsca, by móc się swobodnie załatwić.

Otwarta czy zamknięta kuweta dla kota - którą wybrać?

W naszym sklepie możesz kupić różne rodzaje kuwet dla kota. Które z nich są najlepsze? Każde rozwiązanie ma swoje plusy i wiele zależy od osobistych preferencji zarówno właściciela, jak i zwierzaka. Otwarte kuwety dla kota są bardzo komfortowe, zwłaszcza dla większych ras, gdyż nie ograniczają ich ruchów ścianami. Dzięki temu Twój pupil może się swobodnie obracać i przybrać najwygodniejszą dla siebie pozycję. Nie zajmują też dużo miejsca i są tanie. Niestety, nie są wyposażone w żadne systemy filtracyjne, przez co nie chronią przed przykrymi zapachami. Dodatkowo otwarte kuwety dla kota pozostawiają wszystko na widoku, więc średnio wkomponowują się w otoczenie. Łatwo też wysypać z nich żwirek, więc wymagają również dbania i regularnego sprzątania ich okolicy.

Kuwety dla kota zamknięte eliminują wszystkie wymienione wyżej wady otwartych odpowiedników. Często wyposażone są w filtry i pochłaniacze brzydkich zapachów. Tego rodzaju akcesoria możesz zakupić też osobno w naszym sklepie. Dzięki temu przykre aromaty są zatrzymywane we wnętrzu kuwety i nie zasmradzają pomieszczeń. Zamknięte kuwety dla kota posiadają jednak także wady. Zajmują dużo więcej miejsca, a ich czyszczenie jest bardziej czasochłonne. Dodatkowo niektóre koty mogą nie czuć się swobodnie przy wchodzeniu do tego rodzaju kuwet.

Jeśli nie wiesz, jaka kuweta będzie odpowiednia dla Twojego kota, warto na początek kupić obydwa warianty - otwarty i zamknięty. Zwierzaki te słyną z dużej indywidualności i różnorodności charakterów. Możesz więc dać swojemu pupilowi wybór i dać mu wypróbować zarówno kuwety dla kota z zadaszeniem, jak i bez niego. Warto również pamiętać o tym, że pupil może mieć swoje zachcianki lub przykre skojarzenia. Przebyte choroby lub traumy mogą sprawić, że otwarta kuweta nie będzie już dla kota wystarczająco bezpieczna. Warto w takim przypadku sięgnąć po model zadaszony, który zagwarantuje zwierzakowi odpowiednią dozę prywatności.

Ilość kotów, a ilość kuwet

Koty bardzo cenią sobie czystość. Nie będą korzystać z kuwet, w których pozostawiony został zapach innego zwierzęcia. Dlatego zalecamy zaopatrzenie się w przynajmniej jedną kuwetę na każdego kota, którego posiadasz. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że każdy zwierzak będzie załatwiał się w przeznaczonym do tego miejscu, a nie na podłogę. W naszej ofercie znajdziesz różne typy kuwet w korzystnych cenach, więc nie będziesz mieć problemu z dobraniem ich nawet dla całego stadka kotów!