Obroże dla kota

Pokazuje 1 - 24 z 50 elementów

Obroża dla kota - duży wybór, wysoka jakość 

Zadbaj o swojego zwierzaka i kup mu akcesoria, które zwiększą jego bezpieczeństwo. W naszym sklepie posiadamy ogromny wybór różnego rodzaju modeli obróżek dla kotów, więc nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem takiej, która w stu procentach spełnia Twoje oczekiwania. 

Bezpieczna obroża dla kota może występować w wielu wersjach. W sklepie swiat-pupila znajdziesz między innymi produkty wykonane z wysokiej jakości taśmy polipropylenowej. Zastosowanie tego materiału ma wiele zalet, gdyż jest nie tylko wytrzymały, ale także wygodny i w żaden sposób nie podrażnia szyi zwierzaka. Plastikowa klamra pozwala na szybkie i komfortowe dopasowanie obwodu do wymiarów szyi Twojego pupila.

Jeżeli lubisz wyróżniające się akcesoria, zwróć uwagę na skórzane obroże dla kota z cyrkonią. Są one dość elastyczne i miękkie, więc Twój futrzany przyjaciel nie będzie odczuwał dyskomfortu, nosząc tą jakże wyróżniającą się i stylową ozdobę. Sprawdź również pozostałe modele obroży dla kota wychodzącego dostępne w naszej ofercie.

Kiedy kot powinien nosić obrożę?

Nawet jeżeli trzymasz kota w domu, warto zainwestować w odpowiednią obróżkę. Jest to czysto pragmatyczne działanie, które opłaci się, jeżeli Twój zwierzak kiedykolwiek ucieknie. Naturalna ciekawość zewnętrznego świata może sprawić, że wykorzysta kiedyś Twoją nieuwagę i wyjdzie na dwór. Niezależnie od tego gdzie zawędruje, obroża dla kota będzie oznaką dla innych, że ma on właściciela. Ułatwi też jego identyfikacje i dzięki temu łatwiej będzie go Tobie zwrócić, jeżeli zwierzak się zagubi. 

Inną kwestią są obroże dla kota z feromonami. Są to akcesoria specjalnego rodzaju, które poprzez nasączenie odpowiednimi substancjami uspokajają pupila. Ich przydatność ujawnia się na przykład podczas sprowadzenia do domu dodatkowych zwierząt, wizyt u weterynarza, przeprowadzek czy łagodzenia dowolnych innych sytuacji stresowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na temat feromonowych, bezpiecznych obróżek dla kota dostępnych na naszej stronie. 

Czy obroża dla kota może być niebezpieczna?

W pewnych przypadkach owszem. Obroża dla kota nie jest dla niego czymś naturalnym i niektóre osobniki mogą chcieć ją zdjąć. Mogą się przy tym zranić albo zahaczyć o coś i zrobić sobie krzywdę. Dlatego bardzo ważne jest obserwowanie kota w początkowym okresie noszenia tego akcesorium. Bezpieczna obroża dla kota to również taka, która posiada odpowiednią klamrę minimalizującą ryzyko urazu. W naszym sklepie znajdziesz modele, dzięki którym nie będziesz musieć się martwić o dobro Twojego pupila! 

Jak dobrać odpowiednią obrożę dla kota?

Przede wszystkim musisz dobrać produkt pod kątem wymiarów. Tylko odpowiednio dopasowana obroża dla kota spełnia swoją funkcję. Nie może ona zbyt mocno uciskać ani być za luźna. Kwestie ozdobne nie mają większego znaczenia i możesz dobrać je pod swój gust. Pamiętaj, by w przypadku rosnących zwierzaków wybierać dedykowane obroże dla małego kota. Znajdziesz je w naszym asortymencie!