Smycze dla kotów

Pokazuje 1 - 24 z 37 elementów

Smycze dla kota - postaw na bezpieczeństwo pupila

Wypuszczanie kotów na zewnątrz może być niebezpieczne i jest krytykowane przez wielu właścicieli. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwoli Twojemu pupilowi na korzystanie z uroków świata poza domem i to w kontrolowany przez Ciebie sposób. Właśnie na takie okoliczności oferujemy profesjonalne smycze dla kotów, dzięki którym będziesz mógł wyprowadzać zwierzaka całkowicie bezpiecznie. Ten rodzaj aktywności zyskuje coraz większą popularność. Spacerowanie na smyczy z kotem to doskonały pomysł na zacieśnianie więzi między Tobą a zwierzakiem! 

W naszym sklepie znajdziesz bardzo dużo modeli różnorakich smyczy dla kota. Różnią się od siebie zarówno funkcjonalnością, jak i wyglądem. Nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem produktu, który podpasuje Ci w stu procentach. Stale uzupełniamy nasz asortyment o nowości, więc zachęcamy do regularnego sprawdzania naszego sklepu. 

Długa smycz dla kota - zalety 

Chociaż z wyprowadzaniem na smyczy bardziej kojarzymy psy, koty też chętnie korzystają z tego rodzaju aktywności. To bardzo ciekawskie stworzenia, które są zainteresowane otaczającym je światem. Właśnie dlatego warto sprawić im nieco radości i wyjść z nimi na spacer.

Najlepszym rozwiązaniem będzie regulowana i długa smycz dla kota. Pozwala ona na sporą swobodę w czasie kiedy wraz ze swoim pupilem jesteś w plenerze, dzięki czemu może on swobodnie badać otoczenie. Równocześnie możesz skrócić ją w każdej chwili kiedy wymaga tego sytuacja, na przykład, kiedy w pobliżu znajduje się ruchliwa ulica lub inne zwierzaki.

Spacerowanie na smyczy z kotem

Decydując się na tę formę relaksu, musisz pamiętać o paru podstawowych zasadach. Podstawową z nich jest to, że smyczy nigdy nie przypinamy do kociej obroży. W przeciwieństwie do psów, koty są dużo delikatniejsze i każde szarpnięcie czy napięcie smyczy może być dla nich bardzo bolesne, a w najgorszym przypadku skończyć się urazem szyi. Dlatego, jeżeli chcesz praktykować spacerowanie na smyczy z kotem, wyposaż się w odpowiednie szelki. Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu!

Jak wybrać smycz dla kota?

Dobranie odpowiedniej smyczy dla kota, nie powinno być dla Ciebie bardzo problematyczne. Są one wykonane z tych samych materiałów co psie akcesoria, więc bez większych kłopotów poradzą sobie z utrzymaniem Twojego zwierzaka.

Materiał wykonania smyczy dla kotów może być dowolny. W naszym sklepie znajdziesz produkty skórzane, czy też takie wykonane z taśmy polipropylenowej lub klasycznej linki. Wszystkie są bardzo wytrzymałe, więc możesz dobrać je swobodnie pod swój gust!

Jeżeli chodzi o inne kryteria wyboru, pamiętaj o tym, że długa smycz dla kota to najwłaściwsze rozwiązanie. Pozwoli mu ona na swobodne eksplorowanie przestrzeni i nie ograniczy jego zabaw. Jeżeli zależy Ci na wygodzie i szczególnie długiej smyczy, zastanów się nad kupnem automatycznego modelu Flexi. Rozwijają się one bardzo sprawnie i szybko możesz je skrócić lub zablokować na danej długości. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dostępnymi na naszych podstronach produktowych.