Karmy lecznicze dla kotów

Pokazuje 1 - 24 z 174 elementów

Dietetyczne karmy Royal Canin

Ta kultowa marka francuska już od początku swojej działalności w branży stawiała na wysokiej jakości produkty dietetyczne dla zwierząt. Firma powstała na południu Francji, a jej twórcą był lekarz weterynarii dr Jean Cathary, który prowadził tam swoją praktykę. W swojej pracy stykał się z psami zmagającymi się z chorobami dermatologicznymi, których źródłem było pożywienie z resztek właścicieli. Kiedy lekarz odkrył tę przyczynę, postanowił opracować własną karmę, która przyniesie ulgę czworonożnym pacjentom. Produkt ten odniósł sukces wśród hodowców i weterynarzy, przez co marka rozwinęła się i zaczęła wprowadzać też ofertę dla kotów.

Dla uroczych mruczków przygotowaliśmy różnorodne karmy lecznicze Royal Canin, uwzględniające potrzeby żywieniowe zwierząt w trakcie rekonwalescencji. Firma pamiętała o kotach zmagających się z chorobami nerek, bardzo powszechnym schorzeniem wśród przedstawicieli tego gatunku. Poza tym oferta dietetyczna obejmuje pozycje dla pupili z problemami kardiologicznymi, alergiami czy otyłością.

Karmy Hill’s - z troski o koty

Kolejnym producentem specjalizującym się w wyrobach leczniczych jest Hill’s, amerykańska marka założona w I połowie XX wieku, w USA, New Jersey. W mieście tym pracował lekarz weterynarii Mark Morris, który był prawdziwym miłośnikiem zwierząt. Pacjentem, który na zawsze odmienił jego życie, był pies przewodnik Buddy, mający poważne problemy z nerkami. W trakcie wywiadu lekarskiego okazało się, że zwierzę było żywione karmą niskiej jakości, która zawierała duże ilości fosforu i źle dobranych aminokwasów. Morriss postanowił opracować własną formułę dietetyczną, która szybko pozwoliła psu wrócić do pełni zdrowia. Marka Hill’s od tego czasu zaczęła dynamicznie się rozwijać, wprowadzając do swego asortymentu również produkty dla kota.

W naszym sklepie internetowym oferujemy duży wybór produktów dietetycznych tej renomowanej marki z serii Prescription Diet. Asortyment obejmuje karmy przeznaczone dla zwierząt zbyt gwałtownie przybierających na wadze, co jest popularną przypadłością kotów po sterylizacji. W katalogu Hill’s nie zabrakło też propozycji dla pupili z chorobami nerek, wrażliwym układem pokarmowym czy alergiami.

Purina Veterinary - specjalistyczna dieta dla kotów

Ta amerykańska marka w trakcie imponująco długiej działalności nieustannie przecierała nowe szlaki w swej dziedzinie. Jej początki sięgają 1856 roku, kiedy to w USA została otwarta pierwsza na świecie fabryka zajmująca się wytwarzaniem krakersów dla psów. Purina w ciągu następnych lat dynamicznie się rozwijała, oferując coraz więcej produktów dla domowych pupili, także kotów. Połowa XX wieku to kolejny przełom - marka jako pierwsza wypuściła na rynek karmę ekstrudowaną, która dzięki większej wytrzymałości miała znacznie dłuższy termin przydatności do spożycia.

W XX wieku Purina zaczęła też wprowadzać do swojej oferty pierwsze karmy dietetyczne, opracowywane na jej zlecenie przez najlepszych naukowców z dziedziny weterynarii. Wiele z tych produktów dostępnych jest w naszym asortymencie. Oferujemy smakowite i pełnowartościowe produkty dla kota zmagającego się z cukrzycą, otyłością, chorobami nerek czy problemami trawiennymi. Katalog dietetyczny marki obejmuje wyroby suche i mokre.

Trovet - dietetyczne karmy dla kota

Pomimo swojej stosunkowo krótkiej historii, marka Trovet ma już dobrze ugruntowaną pozycję wśród marek specjalizujących się w ofercie dietetycznej dla psa oraz kota. Firma została założona w latach 80. w Holandii i od początku stawiała na najwyższą jakość swoich karm. Ważnym wydarzeniem było otwarcie działu naukowego Trovet R&D, którego zadaniem było opracowywanie nowych formuł żywieniowych dla zwierząt. Ośrodek współpracuje z wieloma wybitnymi lekarzami i dietetykami weterynaryjnymi, którzy wymyślają nowe produkty lecznicze.

W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy duży wybór karmy suchej oraz mokrej Trovet z serii dietetycznej. Poszczególne produkty opracowano z myślą o kotach wysterylizowanych, ze skłonnością do tycia, z chorobami układu moczowego czy zmagającymi się z alergiami pokarmowymi.

Animonda Integra Protect

W naszym asortymencie uwzględniliśmy też wyroby dietetyczne popularnej marki Animonda. Chociaż powstała ona zaledwie na początku lat 90. ubiegłego wieku, w Niemczech, to może się już poszczycić statusem kultowej. To wszystko zasługa doskonałej jakości karm dla psa i kota, które dodatkowo oferowane są w bardzo przystępnej cenie. Animonda jest częścią koncernu mięsnego, dlatego do jej produktów trafiają wyłącznie dobre gatunkowo składniki odzwierzęce.

Pośród wielu ciekawych serii tej niemieckiej marki na szczególną uwagę zasługują karmy dietetyczne Integra Protect. Są to doskonale skomponowane produkty, wyróżniające się wyśmienitym smakiem, składem oraz niską ceną. W katalogu dostępne są wyroby przeznaczone dla kota cierpiącego na cukrzycę, kamienie nerkowe, różnorodne alergie czy otyłość.