Karmy dla psa i suki po sterylizacji

Karma dla psa po sterylizacji to specjalny rodzaj produktu, który idealnie sprawdzi się po zabiegach. Dokładnie wyselekcjonowane składniki sprawiają, że zwierzęta nie przybierają na wadze, a co za tym idzie, są zdrowe i energiczne. Nasz sklep zoologiczny online przygotował różnorodne propozycje pożywienia, dzięki czemu każdy psiak będzie zadowolony.

Pokazuje 1 - 24 z 33 elementów

Potrzeby psa po zabiegu sterylizacji

Zabieg kastracji cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli czworonogów. Polecany jest przede wszystkim jako dobry sposób na uniknięcie niechcianego potomstwa u suczek, które mogą zajść w ciążę przez nieuwagę opiekuna. Jednak sterylizacja sprawdzi się też w przypadku agresywnych samców mających potrzebę dominacji, a także psów pracujących. Zmiany w gospodarce hormonalnej uspokajają zwierzę i stabilizują jego charakter.

Wbrew obiegowej opinii pupil poddany kastracji niekoniecznie musi przybrać na wadze, ma jednak ku temu większe predyspozycje. W przypadku zwierząt, którym zaraz po zabiegu zaczęto podawać specjalistyczną karmę, takie ryzyko było obniżone do minimum. W miarę możliwości najlepiej wybierać karmę dla psów po sterylizacji, zamiast po prostu wersję light jego ulubionej karmy. Ta ostatnia przeznaczona jest przede wszystkim dla osobników z nadwagą, która przecież nie zawsze związana jest z kastracją.

Royal Canin dla psa po sterylizacji

W naszym asortymencie oferujemy duży wybór karmy przeznaczonej dla wykastrowanego psa. Produkty Royal Canin z tej serii dostępne są w kilku wersjach, dostosowanych do zwierząt o różnej posturze: Mini, Medium oraz Maxi. Na uwagę zasługuje też seria Veterinary składająca się z wyrobów specjalistycznych, pomagających uśmierzać poszczególne skutki sterylizacji, nie tylko te związane z wagą. Są to karmy dla psów sterylizowanych wyróżniające się wysoką jakością składników odżywczych.

Purina – idealna dla wysterylizowanego psa

Opiekunom wykastrowanych psów szczególnie polecamy karmę Purina Pro Plan OptiWeight, która pozwala uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z zabiegiem. Produkt podawany regularnie pozwala ograniczyć uczucie głodu u pupila po sterylizacji. Sprawdzi się on także dla zwierząt z nadwagą, niekoniecznie spowodowaną kastracją. Zawarto w nim składniki o działaniu przeciwzapalnym, które wzmacniają kości oraz stawy, narażone na kontuzje wskutek zbyt dużej masy ciała czworonoga.

Brit Care – specjalistyczna karma dla psa

W poszukiwaniu dobrej karmy dla zwierząt o specjalnych potrzebach warto sprawdzić produkty marki Brit. Jest to rodzinna firma czeska stworzona z troski o dobrą dietę domowych pupili. Wszystkie wyroby sygnowane jej logiem są pozbawione potencjalnie uczulających składników, takich jak kukurydza, soja pszenica, wieprzowina i wołowina. Są one powszechnie stosowane w diecie psów, jednak w przypadku tych bardziej wrażliwych powodują przykre dolegliwości. Zamiast wymienionych składników w karmie Brit Care wykorzystano m.in. mięso z łososia, jagnięcinę oraz dodatki warzywne.

Dla pupili ras mniejszych po sterylizacji polecamy karmy dla suk po sterylizacji Mini Light & Sterilized, która także jest produktem hipoalergicznym. Uwzględnia ona specyficzne potrzeby zwierząt o drobnej budowie, które często mają większe zapotrzebowanie na kalorię. Jest to doskonale skomponowana karma sucha, odpowiednia również w przypadku psa z nadwagą. Produkt wyróżnia się też wyśmienitym smakiem, a to dzięki mięsu z królika i łososia oraz dodatkom roślinnym.

W naszym sklepie internetowym oferujemy nie tylko produkty dla psa po sterylizacji. Zachęcamy do zapoznania się z naszym szczegółowym asortymentem, w którym dostępne są doskonale zbilansowane karmy o różnym zastosowaniu (zarówno suche karmy dla psa, jak i mokre karmy dla psa).

Na szczególną uwagę zasługują karmy hipoalergiczne dla psów. W ofercie nie zabrakło wyrobów dla pupili cierpiących na alergie, otyłych, z cukrzycą, czy chorobami nerek. Co więcej, warto wybierać karmy bezglutenowe dla psów i karmy bezzbożowe dla psów. Dla Klientów, którzy zdecydują się zrobić u nas większe zakupy, przygotowaliśmy specjalną niespodziankę – każdy, kto przekroczy kwotę 150 złotych, ma zapewniona bezpłatną dostawę na terenie kraju.