Karma dla psa bez zbóż

Pełnowartościowa, zdrowa karma dla psa bez zbóż sprawdzi się idealnie dla każdego pupila cierpiącego na alergie i nietolerancje pokarmowe. Takie zwierzę potrzebuje szczególnej troski i produktów wysokiej jakości, które pozwolą odpowiednio zbilansować psią dietę i rozwiązać wszelkie problemy żołądkowe.

Bezglutenowa karma dla psa (bezzbożowa) to idealne rozwiązanie w przypadku czworonogów, które źle reagują na zwykłą sklepową karmę. Taki produkt może przyczynić się do poprawy stanu ich zdrowia. Proponujemy np. dietetyczną wersję karmy z mięsem z indyka albo wędzonym łososiem oceanicznym. Produkty w tej kategorii są bardzo smaczne i delikatne, dzięki czemu doskonale nadają się dla szczeniaków i małych piesków, a także starszych psów z różnymi problemami żołądkowymi. Karma przygotowana z mieszanki ryb jest smakowita jak żadna inna.

Pokazuje 1 - 24 z 81 elementów

Wysokiej jakości karma dla psa bez zbóż to właściwy wybór zarówno dla szczeniąt, jak też psów dorosłych. Jest polecana przez hodowców i weterynarzy. W ofercie posiadamy wyroby renomowanych producentów, takich jak:

  • Trovet,
  • Josera,
  • Taste of Wild,
  • Brit Care.

Dobrej klasy karma bezzbożowa dla psa powinna być wolna o glutenu, koncentratów roślinnych białkowych, sztucznych barwników i konserwantów.

Dlaczego karma bezzbożowa?

Mimo że pies został udomowiony przez człowieka już tysiące lat temu, warto pamiętać, że od tego czasu pewne kwestie dotyczące wychowania tych cudownych czworonogów się nie zmieniły. Powstały nowe rasy i krzyżówki genetyczne, ale kwestie żywieniowe pozostały takie same. Pies pochodzi od wilka, jest więc drapieżnikiem i padlinożercą. Jego głównym pożywieniem było i nadal jest mięso. Dlatego najlepsze karmy dla psów to karmy wysokomięsne, odpowiednio zbilansowane, dzięki czemu zwierzę otrzymuje codzienną porcję niezbędnych mu wartościowych składników odżywczych, pozbawionych zbóż, których nie przyswaja. Dlatego wszelkie gotowe produkty powinny być tych składników pozbawione.

Psi żołądek jest bardzo specyficzny i wymaga dostarczania odpowiednich składników, dlatego też wiele psów na karmy zawierające niewłaściwe składniki reaguje alergią i nietolerancją pokarmową. Jeśli więc Twój pupil często miewa zaparcia, biegunki i problemy żołądkowe, ma słabą kondycję, jest apatyczny, łapczywie zjada pokarm w taki sposób, jakby był zawsze głody (źle zbilansowana karma sprawia, że pies się dobrze nią nie naje), przyczyną może być zły dobór karmy. W tym przypadku polecanym rozwiązaniem jest karma bezzbożowa dla psa. Jeśli motywem wspomnianych problemów jest rzeczywiście nieprawidłowy dobór pożywienia (pamiętaj, aby skonsultować się z weterynarzem i potwierdzić lub wykluczyć inne dolegliwości), karma dla psa bez zbóż szybko powinna przynieść pożądane i dobroczynne efekty. Dlatego kupując pokarm, warto zwracać uwagę na skład. Pamiętajmy, że wiele słabszych jakościowo i tanich karm opiera się na zbożach, które tylko uzupełniają skład, ale tak naprawdę nie wpływają na wartości odżywcze. Nasi czworonożni przyjaciele powinni jeść przede wszystkim mięso i otrzymywać w niewielkich ilościach warzywa.

Karmy bezzbożowe są dedykowane nie tylko zwierzętom cierpiącym na dolegliwości układu trawiennego. To także znakomity wybór pokarmu dla wszystkich psów. Szeroki asortyment karm o różnych smakach i od wielu producentów sprawia, że każdy opiekun znajdzie odpowiednie jedzenie dla swego pupila, dopasowane do jego stanu zdrowia, wieku, rasy i indywidualnych potrzeb.