Torby i transportery dla kota

Pokazuje 1 - 24 z 151 elementów

Transporter dla kota - sprawdź naszą ofertę!

Właściciele zwierzaków muszą przygotować się na różnego rodzaju sytuacje. Wyjście z domu ze swoim pupilem również bywa czasem konieczne. Właśnie na takie okazje prezentujemy w naszej ofercie duży wybór różnego rodzaju transporterów dla kota. Posiadamy wiele modeli, spośród których na pewno znajdziesz interesującą Cię opcje. Stale dodajemy nowe produkty, więc sprawdzaj nasz sklep na bieżąco!

Obok transporterów oferujemy także torby transportowe dla kota. To bardzo funkcjonalna alternatywa, którą w przypadku nieużywania możesz złożyć w taki sposób, by zajmowała mniej miejsca. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. 

W czym najlepiej przewozić kota?

Wizja podróży - czy to rekreacyjnej, czy do gabinetu weterynaryjnego - często spędza właścicielom kotów sen z powiek. Nie ma się co dziwić - te zwierzaki wyjątkowo źle znoszą opuszczanie swojej zaufanej przestrzeni. Często sam widok transportera jest dla kota wystarczający, aby zacząć syczeć, prychać i chować się za meble. Niestety, właściciele mruczków muszą pogodzić się z tym, że wyjście z domu zawsze będzie ogromnym przeżyciem dla ich pupili. Dlatego warto sięgać po transportery dla kotów, które zapewnią im jak najwięcej komfortu podczas stresującej podróży.

Jak jednak wybrać transporter dla kotów? Jest to zależne nie tylko od wielkości zwierzęcia, ale też okoliczności podróży. Istotny jest również jej przewidywany czas trwania. Do krótkich podróży, polegających na przetransportowaniu zwierzaka między mieszkaniami albo na czas wizyty u weterynarza, sprawdzi się każdy typ transportera czy torby dla kota. Jeżeli planujesz używać ich wyłącznie do tego rodzaju aktywności, to możesz dość swobodnie dobrać typ produktu. Jednak nawet, jeśli transporter dla zwierząt ma być użytkowany tylko w nagłych przypadkach, warto wybrać model wykonany z materiałów dobrej jakości. Dla przykładu, drzwiczki ze stali świetnie znoszą próbę czasu nawet przy nieregularnej konserwacji. Gdy sięgniemy więc po transporter dla kota po kilku miesiącach od zakupu, nie zaskoczy nas rdza, która znacznie obniża wytrzymałość całej konstrukcji. To samo tyczy się reszty mobilnego legowiska. Transportery dla kotów wykonane z niskiej jakości plastiku szybko przechodzą brzydkimi zapachami, brudzą się i pękają przy nawet najlżejszym uderzeniu. Z kolei modele z wytrzymałych tworzyw sztucznych nigdy nie zawodzą zarówno podczas użytkowania, jak i późniejszego mycia. Tego typu transporter dla kota jest też znacznie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne.

Sztywniejszy transporter dla kota wykonany z tworzywa sztucznego będzie jednak lepszy w przypadku dłuższych podróży, a także do użytku podczas miesięcy, w których jest zimniej. Wszystko dlatego, że posiada on stabilniejszą konstrukcję, która jest mniej podatna na zniszczenia dokonywane przez zwierzaka. Poirytowany pupil będzie miał łatwiejsze zadanie przy próbie wydostania się z torby dla kota niż z takiego transportera. Dodatkowo plastikowe modele można docieplić poprzez odpowiednie wypełnienie, więc znakomicie sprawdzą się na mroźną pogodę.

W naszym sklepie posiadamy transportery dla kota wykonane z różnego rodzaju materiałów, więc możesz bez problemu wybrać taki, który będzie odpowiadał Twoim preferencjom.

Jak dobrać właściwy rozmiar transportera?

Bardzo ważną kwestią podczas zakupu torby transportowej dla kota lub jej plastikowego odpowiednika jest upewnienie się, że będzie ona komfortowa dla Twojego zwierzaka. Dostępne w naszej ofercie modele dzielą się na różne rozmiary. Są one oznaczone odpowiednio od najmniejszego do największego jako 10, 20 i 30. Te pierwsze nadają się dla kotów o wadze nieprzekraczającej 6 kilogramów.

Transporter dla kota duży będzie potrzebny Ci, jeżeli posiadasz większe rasy takie jak choćby Maine Coon czy Norweskie leśne. Powinieneś wybrać wtedy modele oznaczone jako 20 i 30. Większe transportery i torby przydają się także w przypadku dłuższych podróży również i dla małych kotów. Jeżeli mają spędzić one wiele godzin w zamknięciu, powinno się zadbać o ich maksymalny komfort. Szukasz transporterów dla dwóch kotów albo kociej mamy z jej małymi? Sprawdź produkty z rozmiarem 30, które są dostępne w naszej ofercie!

Świetną alternatywą dla mniejszych ras i drobnych dachowców jest też transporter dla kota na kółkach. Tego typu model sprawdza się przede wszystkim u pupili, które na stres reagują agresją i próbami ucieczki. W przypadku standardowych transporterów dla kota, łatwo o wypuszczenie ich z dłoni, gdy zwierzak zaczyna się miotać w środku. Model wyposażony w kółka natomiast gwarantuje pełną stabilność, a dodatkowo umożliwia pupilowi oglądanie świata z innej perspektywy.

Stres w podróży u kota - jak go zminimalizować?

Jak zachęcić zwierzaka do transportera dla kota i ograniczyć jego stres? Najlepszym rozwiązaniem, poza dobraniem odpowiedniego rozmiaru, jest wypełnienie go jego posłaniem oraz wybranymi zabawkami. Znajome zapachy i ulubione akcesoria pomogą mu nabrać zaufania do wnętrza i zachęcą go do wejścia do środka, a także będą umilać mu czas podczas podróży.