Miski dla kota

Pokazuje 1 - 24 z 136 elementów

Wysokiej jakości miski dla kota

Szukasz znakomitych produktów dla Twojego ukochanego zwierzaka? W naszym sklepie znajdziesz bardzo duży wybór różnego rodzaju miseczek dla kota. Nasz asortyment zawiera dziesiątki różnych modeli i stale dodajemy do niego nowości, więc nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem idealnego rozwiązania dla Twojego pupila.

Posiadamy między innymi wysokiej jakości miski ceramiczne dla kota. Są one bardzo praktyczne, gdyż łatwo utrzymać je w czystości i można wkładać je do zmywarki. Materiał wykonania nie wpływa negatywnie na smak karmy ani wody, więc Twój zwierzak będzie w pełni zadowolony. Na ceramicznych miskach dla kota bakterie osadzają się w dużo mniejszej ilości, a tłuszcze zawarte w pożywieniu nie wchodzą w reakcje z tworzywem. Zachęcamy do sprawdzenia różnorakich wzorów udostępnionych w naszej ofercie. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz w niej miskę ceramiczną idealną dla swojego kota.

Sprzedajemy  także automaty na karmę dla kota. To praktyczne urządzenia dozujące zwierzęce posiłki. Są bardzo przydatne w przypadkach, gdy nie ma Cię dłużej w domu. Możesz zaprogramować je w taki sposób, by otwierały się o określonych godzinach, dzięki czemu zadbasz o regularność karmienia Twojego zwierzaka bez proszenia o pomoc innych osób. 

Jak wybrać miskę dla kota?

Nie wiesz czym kierować się przy zakupie pojemników na jedzenie dla Twojego pupila? Podstawową kwestią jest liczba miseczek dla kota, które musisz zakupić. To dość wybredne zwierzaki, więc powinieneś mieć osobne podajniki na karmę suchą, mokrą oraz wodę. 

Miski dla kota powinny nie być zbyt głębokie. Kot, jedząc lub pijąc nie powinien zahaczać wibrysami — czyli swoimi wąsami — o krawędzie naczynia. Są one narządami dotyku, dlatego kontakt z zimną stalą może być dla zwierzaka nieprzyjemny. Miski dla kota powinny być zatem dobierane nie pod szerokość pyszczka, a długość wibrysów. Tego rodzaju akcesoria są wykonywane z wielu różnych materiałów, o których właściwościach warto wiedzieć. W szczególności można polecić ceramiczne miski dla kota, których zalety wymienialiśmy wcześniej. Równie popularne są pojemniki metalowe oraz te wykonane z tworzyw sztucznych, gdyż są bardzo praktyczne i łatwe w czyszczeniu. Warto jednak wiedzieć, że koty mają bardzo wyczulony zmysł smaku, więc niekiedy mogą nie chcieć korzystać z misek ze stali nierdzewnej, które mogą nadawać wodzie i karmie nieco metaliczny posmak. Dlatego po zakupie warto obserwować swojego pupila i upewnić się, że w jego przypadku nie jest to problemem. Metalowa miska dla kota świetnie sprawdzi się również jako naczynie do podawania mokrych przysmaków, takich jak sosy, kremy i pasty. Tego typu produkty często wysuszają się po upływu kilku minut, co tworzy nieestetyczne plamy na naczyniu. Zabrudzoną metalową miskę dla kota można śmiało wyszorować detergentem i szorstką myjką bez obaw o starcie z niej koloru.

Co do koloru miski dla kota, ma on o dziwo duże znaczenie. Barwy są istotne zwłaszcza wtedy, gdy w naczyniu ma znajdować się woda. Wielu właścicieli kotów zauważa, że niezbyt chętnie piją one z misek o czarnym, granatowym lub ciemnoszarym wnętrzu. Ciemne barwy utrudniają tym zwierzakom ocenienie poziomu wysokości wody, a u starszych mruczków - nawet jej zauważenie. Świetnym wyborem będzie zatem ceramiczna lub metalowa miska dla kota o jasnym kolorze, np. zielonym, różowym lub białym.

Warto zastanowić się także nad zakupem miski dla kota z podstawką. Umieszczenie karmy na podwyższeniu pozwala zwierzakowi na wygodniejszy dostęp i ułatwia mu spożywanie jedzenia. Miski dla kota na stojaku są również świetną opcją dla starszych pupili. Odpowiednie podwyższenie zminimalizuje konieczność pochylania się nad naczyniem. Nawet tak zwinne zwierzęta jak koty w sędziwym wieku tracą gibkość i zwinność - dlatego warto ułatwiać im codzienne funkcjonowanie tak, jak to tylko jest możliwe.

Gdzie ustawić miskę dla kota?

Nie mniej ważne od wyboru miseczki dla kota jest też jej właściwe ustawienie. Niezależnie od tego, jaki model zakupisz, pamiętaj, by umieścić je w odpowiedniej lokalizacji. Twój pupil chce podczas jedzenia mieć zapewniony spokój oraz komfort. Nie może to być miejsce zbyt zimne czy gorące, a także narażone na ruch i hałasy. Dlatego unikaj między innymi karmienia kota w korytarzach i przejściach.

Ważne jest także to, by ustawić miseczkę dla kota z wodą w innym miejscu niż te, w których znajduje się karma. Te zwierzaki nie przepadają za piciem w pobliżu jedzenia i chętniej będą gasiły pragnienie, jeżeli nie będziesz podawał karmy i płynów obok siebie.