Najnowsze artykuły

Pies z cukrzycą. Jaką karmę i jakie suplementy powinien spożywać?

On: środa, maj 18, 2022
Cukrzyca to poważna choroba, jaka występuje nie tylko u ludzi, ale również u psów. Niestety to przypadłość, jaka dopada zwierzę na całe życie i jeśli nie jest odpowiednio leczona, może doprowadzić do poważnych powikłań. Dlatego tak ważna jest dokładna obserwacja i szybka diagnoza, aby pies był poprawnie żywiony. W ten sposób można zapewnić mu długie oraz...

Jaką karmę wybrać dla kociaka?

On: wtorek, maj 17, 2022
Pojawienie się nowego domownika w postaci małego kotka bez wątpienia dostarcza dużo radości. Bycie nowym właścicielem kocięcia to jednak nie tylko wybór imienia i zabawek, ale także mnóstwo nowych obowiązków i poczucie odpowiedzialności. Zwłaszcza zważając na to, że zwierzę zostało świeżo odstawione od swojej mamy. Odpowiednio dobrana karma dla kociąt...

Szelki vs obroża - co wybrać dla psa?

On: poniedziałek, luty 28, 2022
Biorąc pod opiekę psa, nowy właściciel zastanawia się nad wieloma sprawami. Nic dziwnego, opieka nad zwierzęciem nie jest wcale taka łatwa, jak mogłoby się wydawać. Szczeniak potrzebuje odpowiedniej miski, zabawek, dobrze dobranej karmy oraz specjalnego traktowania. Niezwykle ważne są szelki lub obroża. No właśnie, które z nich jest lepsze? W poniższym...

Kuweta dla kota - jaką wybrać?

On: poniedziałek, luty 28, 2022
Spora część osób decyduje się na kota w domu, ponieważ nie trzeba z nim wychodzić na spacery. Wydaje się, że opieka nad kociakiem jest łatwiejsza niż w przypadku psa. Jednak nie do końca tak jest.

Psi wybieg – czy warto wybrać się z psem?

On: piątek, styczeń 21, 2022
Psie wybiegi zyskały w ostatnich latach na popularności – zwłaszcza w większych miastach. Możemy spotkać na nich coraz więcej właścicieli ze swoimi pupilami. Czy warto korzystać z wybiegów dla psów, a jeśli tak – jak robić to z głową?

Higiena jamy ustnej pupila – jak o nią zadbać?

On: piątek, styczeń 21, 2022
Dbanie o jamę ustną czworonogów jest równie istotne, co w przypadku ludzi. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że stan zębów naszych pupili wpływa na zdrowie ich całego organizmu! Jak zatem dbać o ich prawidłową higienę?

Alergia u psa – objawy i rola jedzenia

On: środa, grudzień 15, 2021
Alergie mogą występować tak samo u ludzi, jak i u psów. Reakcje zwierząt na dany alergen różnią się jednak od reakcji człowieka. Z jakimi alergiami może mieć do czynienia nasz pupil i jaka jest rola pożywienia w zmniejszaniu dolegliwości?

Drapak dla kota – jak wybrać?

On: środa, grudzień 15, 2021
Każdy kot ma z natury potrzebę drapania, dlatego drapak to niezbędne akcesorium w jego otoczeniu. W przeciwnym razie do ostrzenia pazurków i zaznaczania terytorium przeznaczy on meble lub inne ważne dla nas przedmioty. Na co zwracać uwagę przy wyborze drapaka dla swojego kociego pupila?
Wyświetlone 1 - 8 z 82