Najnowsze artykuły

Pies w samolocie: jak bezpiecznie podróżować ze swoim zwierzakiem?

On: poniedziałek, sierpnia 28, 2023
Lecisz na wakacje? A może czeka Cię przeprowadzka do innego kraju? W takiej sytuacji właściciele zwierząt często zastanawiają się, czy pies może lecieć samolotem. Zarówno koty, jak i psy są mile widziane w samolotach, ale pod pewnymi warunkami. Jeśli jako właściciel nie dopełnisz formalności, to może okazać się, że Twój czworonożny przyjaciel zostanie w...

Najlepsze psy z włosami: top 10 ras dla Twojego domu

On: poniedziałek, sierpnia 28, 2023
Kochasz psy, ale alergia nie pozwala Ci przygarnąć nowego członka rodziny? Wiele osób uważa, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybór psa z włosami, a nie sierścią. Czy taki podział jest odpowiedni i czy to oznacza, że osoba z alergią może mieć psa w domu i czy psy w ogóle mają włosy?

Małe psy do mieszkania: kompletny przewodnik dla nowych właścicieli

On: poniedziałek, sierpnia 28, 2023
Marzysz o psie, ale boisz się, że zwierzak nie powinien przebywać w małym mieszkaniu? Niewielki metraż wcale nie oznacza, że musisz rezygnować z obecności czworonożnego przyjaciela. Jaki pies do bloku będzie najlepszy? Oto przegląd małych ras, które świetnie sprawdzą się w małych mieszkaniach.

Jak skutecznie odchudzić psa? Sprawdź dietę dla psa z nadwagą

On: piątek, lipca 21, 2023
Niestety pytanie, jak odchudzić psa, pojawia się dość często. Podawanie zwierzętom dużej ilości smaczków oraz brak ruchu może doprowadzić do nadwagi, a w skrajnych przypadkach nawet do otyłości. Właściciele czworonogów popełniają błędy, które w konsekwencji mogą kosztować zwierzęta utratę zdrowia. Co zrobić, gdy Twój pies jest za gruby?

Jak oduczyć psa skakania?

On: poniedziałek, czerwca 19, 2023
Twój pies nieustannie skacze na ludzi? Są momenty, gdy takie zachowanie może okazać się kłopotliwe. Nie każda osoba chce, by obcy pies skakał na nią w sklepie. A może Twój pies zbyt entuzjastycznie wita gości? Niestety skakanie może okazać niebezpieczne, zwłaszcza gdy w pobliżu są małe dzieci. Jak oduczyć psa skakania? Oto kilka wskazówek.

Bezpieczny transport pupila - podpowiadamy

On: środa, czerwca 7, 2023
Podróże z naszymi czworonożnym przyjaciółmi mogą być niezwykłą przygodą, ale wymagają także odpowiedniego przygotowania. Przewóz zwierząt, zarówno na krótkie, jak i długie dystanse, powinien odbywać się z należytą troską o ich bezpieczeństwo i komfort. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby bezpiecznie przetransportować swojego pupila.

Ochrona psa przed kleszczami - dlaczego jest tak ważna?

On: środa, czerwca 7, 2023
Kleszcze i pchły nie są jedynie uciążliwością dla naszych ukochanych czworonożnych przyjaciół - są to pasożyty, które mogą przenosić groźne dla zdrowia choroby. Zasada jest prosta: lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto zatem zadbać o ochronę naszego psa przed tymi nieproszonymi gośćmi. W tym artykule zastanowimy się, dlaczego ochrona psa przed kleszczami...

Nadwaga u psa – jak jej przeciwdziałać?

On: sobota, lutego 11, 2023
Nadwaga u psów to częsty problem, z którego wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy. „Nadprogramowe kilogramy” mogą stanowić źródło wielu innych dolegliwości zdrowotnych pupila. W trosce o jego zdrowie warto więc zapobiegać otyłości, zanim konieczne będzie jej leczenie. W jaki sposób możesz zadbać o prawidłową wagę swojego psa?
Wyświetlone 1 - 8 z 96