Najnowsze artykuły

Jak odzwyczaić kota od drapania mebli?

On: czwartek, marzec 19, 2020
Obdrapane meble, rozerwana tapicerka i poniszczone rzeczy – to normalny widok w domu, w którym mieszka kot. Jednak nie musi tak być! Fakt, mruczki uwielbiają wbijać pazurki w różne rzeczy. Jeśli jednak sprytnie podejdziesz do problemu, to unikniesz przykrych niespodzianek, a Twój pupil nauczy się korzystać z rzeczy, którymi faktycznie może się bawić....

Dlaczego psy wyją?

On: czwartek, marzec 19, 2020
Czy Twój pupil zaczyna wyć, jak tylko wyjdziesz z domu? A może dzieje się tak, gdy usłyszy syrenę pojazdu ratunkowego? Czasem może się wydawać, że nie ma żadnej przyczyny, a pies wyje bez powodu – jednak to nieprawda. Zawsze jest jakaś przyczyna i istnieją różne sposoby na radzenie sobie z nią. Wycie jest dla zwierząt metodą komunikacji. Zatem, gdy...

Jak bawić się z psem w mieście?

On: piątek, luty 14, 2020
Czworonogi kochają długie spacery po łąkach, lasach i górach. Niestety osoby mieszkające w dużych miastach często mają problem z niedostatkiem takich miejsc. Do dyspozycji pozostają wówczas parki o niewielkiej przestrzeni oraz osiedlowe podwórka. Pomysłowy właściciel psa z pomocą określonych zabawek i gadżetów zorganizuje pupilowi wiele atrakcji.

Działanie kocimiętki na koty

On: piątek, luty 14, 2020
Jednym z najchętniej kupowanych i najpopularniejszych produktów dla kotów jest kocimiętka. To uprawna roślina, którą można hodować w ogrodzie lub zasiać w doniczce na własnym balkonie. Jest prosta w pielęgnacji, z powodzeniem posadzi ją niedoświadczony ogrodnik. Może osiągać nawet metr wysokości. Wyróżniają ją zielone liście pokryte szarym połyskiem. W...

Kiedy kastrować psa? Sprawdź!

On: wtorek, styczeń 7, 2020
Współczesna weterynaria stawia przed właścicielami psów pytanie – kastracja czy sterylizacja? Choć oba zabiegi wykonywane są w pełnej narkozie, istotnie się od siebie różnią. Kiedy warto zdecydować się na kastrację psa? Jaka jest różnica między obiema procedurami? Odpowiadamy poniżej.

Imię dla psa – jak wybrać?

On: wtorek, styczeń 7, 2020
Zastanawiasz się jak nazwać Twojego nowego pupila? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad dotyczących wybierania imion dla psów. Znajdziesz tu popularne propozycje i te nieco bardziej zaskakujące. Sprawdź i daj się zainspirować!

Sprawdź, kiedy najlepiej kastrować kota?

On: czwartek, grudzień 19, 2019
Najlepiej kastrować lub sterylizować kota, kiedy nie osiągnął on jeszcze dojrzałości płciowej. Dopilnowanie właściwego momentu ma szczególne znaczenie w przypadku kotów wychodzących na zewnątrz. Kiedy dokładnie przypada czas na wysterylizowanie lub wykastrowanie zwierzaka? Jak dbać o pupila po zabiegu? Podpowiadamy.

Dlaczego kot mruczy? Dowiedz się!

On: czwartek, grudzień 19, 2019
Kiedyś myślano, że koty wydają swój charakterystyczny dźwięk tylko wtedy, gdy są szczęśliwe. Jak dowodzą najnowsze badania – to tylko częściowo prawda. Mruczenie kota pojawia się także w wielu innych sytuacjach. Jakich? Dlaczego Twój pupil mruczy? A jak rozpoznać, kiedy jest smutny? Na te pytania odpowiadamy poniżej.
Wyświetlone 1 - 8 z 42