Karma dla kota Royal Canin Feline

Odpowiednia dieta dopasowana do potrzeb zwierzęcia to podstawa jego dobrej kondycji i zdrowia. Każdy gatunek ma inne wymagania, a ustalanie jadłospisu na własną rękę może okazać się dużym błędem. Żywienie pupila posiłkami przyrządzanymi w domu może prowadzić w dłuższej perspektywie do poważnych konsekwencji – od niedoborów do uszkodzenia nerek czy wątroby poprzez ich nadmierne obciążenie.


Zapewnienie zwierzakowi niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem, jest trudnym zadaniem. Dlatego nie warto ryzykować, karmiąc go wedle własnego uznania. Na rynku dostępne są odpowiednio zbilansowane karmy, które zapewnią pupilowi wszystko to, czego potrzebuje. Inną, równie istotną kwestią, jest podanie posiłku w atrakcyjnej dla niego formie. Karma dla kota Royal Canin to odpowiedź na potrzeby Twojego kociego przyjaciela. Starannie wyselekcjonowane składniki, odpowiedni bilans, przystępna cena – czy Twój zwierzak potrzebuje czegoś więcej?

Pokazuje 1 - 24 z 59 elementów

Karma dla kota Royal Canin

Zapotrzebowanie zwierząt na poszczególne składniki odżywcze jest uzależnione od wielu czynników. Są to przede wszystkim:

 • rasa,
 • wiek,
 • aktywność.

Inne kwestie to:

 • stan zdrowia,
 • kastracja/sterylizacja,
 • alergie pokarmowe,
 • nadwrażliwość na niektóre składniki karmy,
 • ciąża i karmienie,
 • okres rekonwalescencji.

Karmy można podzielić dodatkowo na suche i mokre. Różnią się przede wszystkim kalorycznością, a co za tym idzie – dzienną zalecaną dawką. Kota możesz żywić wybranym rodzajem bądź podawać naprzemiennie karmę suchą i mokrą.

Karmy dla kotów Royal Canin

Jedną z najbardziej znanych i uznanych marek karm dla zwierząt jest Royal Canin. Znana jest przede wszystkim z szerokiego wyboru produktów, dzięki czemu możliwe jest zaspokojenie potrzeb żywieniowych wszystkich pupili. Rygorystyczna selekcja składników, składy opracowane pod okiem najlepszych specjalistów z dziedziny żywienia zwierząt, a także atrakcyjna forma posiłku – wszystko to sprawia, że karmy Royal Canin są najczęstszym wyborem właścicieli zwierząt.

Oferujemy karmę dla kotów o różnych potrzebach żywieniowych.

<2>Karma dla kota Royal Canin – kocięta i koty stare

W tej kategorii znajdziesz karmy suche i mokre, podzielone ze względu na wiek kota. Są to między innymi:

Ageing +12

W tej serii znajdują się karmy suche i mokre dla kocich seniorów. Miękka i aromatyczna galaretka to forma, z którą poradzi sobie nawet bezzębny zwierzak. Suche chrupki, dostosowane kształtem i wielkością do pyszczka seniora dadzą z kolei wiele radości z każdego posiłku pupilom bardziej sprawnym. Royal Canin Ageing + 12 to doskonały wybór dla starszych kotów, które wymagają kompleksowego wzmocnienia organizmu: stawów, kości i serca. Karmy z kategorii Ageing charakteryzują się optymalną dawką witamin i minerałów niezbędnych dla wzmocnienia starszego organizmu.

Babycat Milk

To preparat mlekozastępczy, przeznaczony do karmienia kociąt do 8 tygodnia życia. Zawiera wszystkie składniki niezbędne dla prawidłowego rozwoju juniora. Preparat dedykowany jest maluchom odstawionym od matki, które wymagają kompleksowego żywienia dostosowanego do ich potrzeb.

Kitten Instinctive

Mokra i sucha karma dedykowana kociętom i młodym kotom.

Karma dla kota Royal Canin – dla kotów z problemami żywieniowymi

Jeśli Twój kot ma problemy trawienne lub alergię pokarmową, w tej kategorii znajdziesz karmy przeznaczone właśnie dla niego.

Digest Sensitive

To profesjonalna karma dla kota Royal Canin dedykowana zwierzętom z wrażliwym układem pokarmowym. Specjalnie dobrane składniki dostarczają niezbędnych witamin i minerałów, działając jednocześnie ochronnie na układ moczowy. Atrakcyjna forma mokrych kąsków w sosie dostępna jest w postaci pojedynczych saszetek lub multipaków.

Digestive Care

Digestive Care to posiłek opracowany z myślą o potrzebach żywieniowych kotów z zaburzeniami trawienia. W tej kategorii znajdziesz suchą karmę w różnych wariantach wagowych:

 • 400 g,
 • 2 kg,
 • 4 kg,
 • 10 kg.

Karmy dla kotów wybrednych

Masz w domu kociego niejadka, który preferuje tylko wybrane składniki? Royal Canin oferuje karmy suche i mokre stworzone specjalnie z myślą o wybrednych pupilach.

Exigent Aromatic Attraction

Sucha karma dedykowana kotom o wyrafinowanych gustach. Specjalna mieszanka pełnowartościowych i atrakcyjnie pachnących składników to idealna opcja żywienia kociego niejadka. Dostępna jest w trzech pojemnościach: 400 g, 2 kg i 10 kg.

Exigent Protein Preference

Skład karmy został opracowany z uwzględnieniem preferencji kotów lubiących wysoką zawartość białka. Odpowiedni bilans tłuszczu, białek i węglowodanów zaspokaja potrzeby zwierząt wybrednych.

Exigent Savour Sensation

W tej kategorii znajdziesz suchą karmę dla milusińskich wrażliwych na właściwą teksturę chrupek. Z myślą o wybrednych pupilach Royal Canin stworzył pełnowartościowy posiłek składający się z krokietów o dwóch różnych kształtach i recepturach, dla maksymalnego uatrakcyjnienia posiłku i zachęcenia kota do jedzenia.

Royal Canin Instinctive +7

To niezastąpiony posiłek w formie wygodnej i aromatycznej saszetki dla wybrednych kotów starszych.

Karmy dla kotów mających problemy z wagą

Twój kot woli spać, niż biegać, ale jest przy tym łasuchem? W tym miejscu znajdziesz karmy: dedykowane zwierzakom ze skłonnością do otyłości z uwzględnieniem ich trybu życia, dla kotów wychodzących, niewychodzących oraz leniwych.

Fit karma sucha dla kotów dorosłych

Seria Fit to propozycja zbilansowanego posiłku dla kotów ze skłonnością do otyłości. Specjalna receptura wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała u zwierzaków wychodzących. Dostępna w opakowaniach o pojemności: 400 g, 2 kg, 4 kg i 10 kg.

Indoor Apetite Control

Chrupki dla kotów dorosłych przebywających w domu i mających duży apetyt. Pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby zwierzaka, dbając jednocześnie o prawidłową masę ciała.

Karma dla kota Royal Canin – skóra i sierść

W tym miejscu znajdziesz pełnowartościowe karmy dla zwierzaków wymagających większego wsparcia kondycji skóry i sierści.

Hair&Skin Care

Specjalnie opracowana receptura karmy kompleksowo wspiera stan skóry i włosa.

Hairball Care

Skład karmy Royal Canin został opracowany w taki sposób, by zapobiegać tworzeniu się kul włosowych. Dodatkowo wspomaga funkcjonowanie układu moczowego.

Karmy dla kotów wychodzących i niewychodzących

Pełnowartościowe posiłki zarówno dla zwierząt żyjących w domu, jak i wychodzących. W tym miejscu znajdziesz karmy suche i mokre dedykowane kotom z krótką i długą sierścią.

Karmy dla kotów – podział na rasy

Każdą rasę odróżnia nie tylko wygląd, ale także potrzeby żywieniowe. Royal Canin stworzył więc między innymi karmy dostosowane do każdej z nich. Są to:

 • British shorthair,
 • Maine Coon,
 • Norvegian Forest Cat,
 • Persian,
 • Ragdoll,
 • Siamese.

Karmy funkcjonalne

Wśród produktów Royal Canin znajdziesz także karmy przeznaczone dla kotów z problemem kamienia nazębnego, sterylizowanych, sterylizowanych z nadmiernym apetytem, jak również dla kotek w ciąży i karmiących, a także mających problemy z układem moczowym.

Wszystkie karmy dla kota Royal Canin dostępne są w wygodnych opakowaniach o różnej gramaturze. Każdy właściciel znajdzie tutaj propozycję najbardziej odpowiadającą zapotrzebowaniu swojego pupila. Karmy tej marki to gwarancja jakości i bezpieczeństwa stosowania. Są polecane także przez lekarzy weterynarii.