Purina Pro Plan dla kota

Czy Purina to dobra karma dla kota?


Marka Purina słynie z jakości i tego, że polecana jest przez weterynarzy. Jednak czy Purina to dobra karma dla kota? Jak najbardziej. Zaawansowane karmy Purina dopasowane są do wieku i stanu zdrowia kota. Dlatego wśród nich znajdziesz karmy dedykowane zarówno kociętom, dorosłym kotom, seniorom, jak i ciężarnym kotkom i kotkom karmiącym. Poza tym karma dla kota Purina ma także dedykowane opcje dla kotów alergików, z wrażliwym żołądkiem czy dla kotów sterylizowanych. Dzięki temu możesz dobrać karmę dla swojego kota według wszystkich jego potrzeb bez konieczności kupowania dodatkowych suplementów. Każda z tych karm jest bowiem odpowiednio zbilansowana nie tylko pod względem ilości białka, tłuszczy i węglowodanów, ale także pod kątem odpowiedniej ilości minerałów, witamin i dodatków potrzebnych kotom na różnych etapach życia. I właśnie dlatego masz pewność, że kupując karmy dla kota Purina, będziesz mógł mu zafundować długie, zdrowe i szczęśliwe życie.


Purina Pro Plan Cat Delicate dla kotów


A co jeśli Twój kitku jest wybredny lub ma problemy z trawieniem? Dla takich kotów polecamy Purina Pro Plan Cat DElicate dla kotów. To specjalna karma, która dedykowana jest dla kotów z alergiami, problemami żołądkowymi i skórnymi. Jeśli Twój kot ma częste biegunki, pobolewa go brzuch, bywa osowiały i nie ma ochoty jeść, to karma Delicate jest stworzona dla niego! W przypadku wyeliminowania przez weterynarza potencjalnych chorób warto przestawić kota na karmę mokrą Delicate, która zawiera mięsne kawałki w sosie, które będą wprost rozpływać się w ustach. Co więcej, karmy te posiadają sporo białka pochodzenia zwierzęcego, a także olej rybi, który doskonale wpływa na jakość sierści kota. Dla wybrednych kotów w składzie znajdą się także nieaktywne suszone drożdże, które koty wprost uwielbiają – dzięki nim karma będzie intensywnie pachnieć i zachęcać każdego mruczka do skosztowania. Sucha karma Purina Pro Plan Cat Delicate dla kotów zawiera aż 40% białka, by każdy kot mógł łatwo je przyswoić bez problemów z brzuszkiem.


Purina sucha karma dla kota


Wśród karm Purina możemy znaleźć zarówno karmy mokre, jak i karmy suche. Purina sucha karma dla kota to odpowiednio zbilansowana kompozycja zawierająca nawet do 40% białka pochodzenia zwierzęcego oraz około 12% tłuszczu. Takie proporcje są idealne dla kotów, ponieważ dzięki temu koty mają sporo energii, nie przybierają niekontrolowanie na wadze oraz nie zjadają zbyt dużo węglowodanów, które dla kotów nie są polecane. Co więcej, karmy suche Purina Pro Plan nie zawierają zbóż, które są częstymi alergenami. Natomiast zawierają dodatki takie jak minerały i witaminy, które pozwalają kotu zachować zdrowe zęby, kości i stawy oraz lśniącą i gęstą sierść. Musimy jednak pamiętać, że karma sucha nie nawadnia tak samo dobrze, jak karmy mokre, dlatego też kot żywiony karmą suchą powinien mieć stały dostęp do świeżej wody oraz powinniśmy kontrolować czy spożywa on odpowiednią jej ilość. Jeśli nie, należy do żywienia kota wprowadzić karmę mokrą jako dodatek lub stały posiłek.


Purina mokra karma dla kota


Karmy mokre są najodpowiedniejsze dla naszych kocich przyjaciół. Nie mają oni bowiem wyrobionego nawyku picia wody, dlatego też, jeśli nasz kot nie lubi tego robić, powinniśmy podawać mu karmę z odpowiednią wilgotnością. Purina mokra karma dla kota, to nie tylko mięsne kawałki skąpane w pysznym, bulionowym sosie. To także dodatkowe minerały, witaminy i dodatki, które pozwolą kotu cieszyć się zdrowiem, piękną, lśniącą sierścią, a także zdrowymi zębami, kośćmi i stawami. Wśród nich możesz znaleźć między innymi taurynę – niezbędną do rozwoju kota, witaminy A, D3 i E dla zdrowych kości i skóry, żelazo, jod, miedź, cynk i selen dla ogólnego kociego zdrowia oraz zdrowych stawów. Karma mokra zawiera około 13% białka i ok 4% tłuszczu, co jest idealną proporcją dla każdego dorosłego kota. Dzięki takim proporcjom będzie miał on dużo siły i energii do zabawy oraz nie będzie niekontrolowanie przybierał na wadze. Purina mokra karma dla kota to wybór idealny!


Purina Pro Plan dla kota


Karmy Purina Pro Plan dla kota to specjalna linia karm dla wszystkich mruczków, a zwłaszcza tych po sterylizacji oraz z problemami żołądkowymi. Karmy Purina pro dla kotów dzielą się na serie Delicate, Elegant, Housecat, Junior i Sterilised, gdzie każda z nich dedykowana jest dla kotów o specjalnych potrzebach żywieniowych. Purina Pro Plan Delicate dedykowana jest kotom z problemami żołądkowymi i jelitowymi, zawiera dodatki, które ułatwiają trawienie i chronią wrażliwe brzuszki. Purina Pro Plan Elegant natomiast polecana jest kotom z alergiami skórnymi, nie zawiera alergenów, ale za to zawiera minerały niezbędne do zachowania zdrowej i lśniącej sierści. Purina Pro Plan Housecat to karma o zmniejszonej kaloryczności, dla kotów o niskiej aktywności. Purina Pro Plan Junior przeznaczona jest dla kociąt do 1 roku życia, zawiera bowiem więcej minerałów i witamin, które potrzebne są kociętom w fazie szybkiego wzrostu i rozwoju. Natomiast Purina Pro Plan Sterilised to karma dla kotów po kastracji i sterylizacji, czyli tych, które mają tendencję do tycia.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów