Jak dbać o psy z alergiami?

On: środa, czerwiec 19, 2019

Jeśli Twój pies wykazuje skłonności alergiczne, najpewniej nieobce są Ci zmiany na jego skórze, grudki i krostki, wywołujące u czworonoga dokuczliwy świąd, a także nieprzyjemne sensacje żołądkowe – biegunki i wymioty.

Jeśli Twój pies wykazuje skłonności alergiczne, najpewniej nieobce są Ci zmiany na jego skórze, grudki i krostki, wywołujące u czworonoga dokuczliwy świąd, a także nieprzyjemne sensacje żołądkowe – biegunki i wymioty. Alergia pokarmowa u psów może wystąpić w każdym wieku i w reakcji na nieodpowiednio skomponowaną dietę. Dlatego, jeśli chcesz kompleksowo zadbać o zdrowie swojego pupila, zapewnić mu możliwości rozwoju oraz dostarczyć maksymalnych ilości składników odżywczych i witamin, musisz zadbać o codzienny jadłospis, dostosowany do potrzeb danej rasy. Poznaj bogaty asortyment hypoalergicznych karm dla psów i wybierz najlepszą dla psa z alergią!

Alergia pokarmowa u psa? Bez obaw!

Współcześnie produkowane karmy dla psów bazują na wysokojakościowych składnikach i są komponowane w taki sposób, aby jak najtrafniej odpowiedzieć na indywidualne potrzeby żywieniowe czworonogów. Są bowiem różne rasy psów, a każda z nich cechuje się innym zapotrzebowaniem na dostawy kalorii i substancji odżywczych. Na szczęście obecny asortyment sklepów zoologicznych – w tym naszego – może zaproponować Ci różnorodną ofertę, z której z pewnością wybierzesz karmę idealną dla swojego pupila. Jeśli zmaga się on z alergią pokarmową lub nadwrażliwością na konkretne składniki, być może karma weterynaryjna dla psa będzie trafnym rozwiązaniem. Stanowi ona posiłek dopasowany do potrzeb i możesz zweryfikować jej skład, eliminując komponenty, które Twojemu psu nie służą.

Biały pies z alergią jedzący bezzbożową karmę dla psa

Dla czworonogów z alergiami polecana jest bezzbożowa karma hypoalergiczna dla psa, pozbawiona składników potencjalnie uczulających. Brak glutenu okazuje się trafnym rozwiązaniem problemów z uczuleniem, sprawdza się także wobec nadwrażliwości układu pokarmowego psa. Karma bez zbóż nie obciąży psiego żołądka, wspomoże procesy trawienne i dostarczy organizmowi Twojego pupila optymalnej dawki składników odżywczych oraz witamin.

Bezzbożowe karmy weterynaryjne dla psów

Jeśli Twój czworonóg cierpi z powodu uczulenia na tradycyjne psie jedzenie, być może karma dla psa Royal Canin okaże się dla niego optymalnym sposobem żywienia. Ten renomowany producent żywności dla psów zadbał o wysoką jakość proponowanych produktów, a także wyeliminował z nich elementy, które podnoszą ryzyko wystąpienia alergii. Delikatne składniki mięsne, skomponowane z bogactwem warzywnych dodatków w karmach dla psów bez zbóż to strzał w dziesiątkę. Ciekawą opcją są również karmy bezzbożowe, bazujące na owadach!

Jak zatem dbać o psiego alergika? Przede wszystkim należy zoptymalizować jego dietę zgodnie z indywidualnymi wymogami zdrowotnymi. Kluczowy jest nie tylko wybór karmy, ale również rzetelna i systematyczna obserwacja psa, pozwalająca skutecznie wychwycić pierwsze oznaki uczulenia. Jeśli pies zaczyna być nerwowy, na jego skórze pojawiają się zmiany, a układ pokarmowy nie działa poprawnie, wtedy konieczna może okazać się zmiana karmy na inną. Zobacz zróżnicowane produkty w naszym asortymencie – stworzyliśmy specjalną ofertę dla psów ze skłonnością do alergii!

Komentarze

Zostaw swój komentarz