Nasz ranking suchych karm dla kotów

On: piątek, maj 24, 2019

Od tego, co wsypujemy do kociej miski, zależy zdrowie, szczęście, a także długość życia naszego kota. Dlatego, mając na względzie prawidłowy rozwój wszystkich wąsatych podopiecznych, zgromadziliśmy w jednym miejscu warte polecenia suche karmy dla kota. Wśród nich nie mogło zabraknąć mieszanek bezzbożowych, hypoalergicznych, weterynaryjnych oraz karm dla mruczków z problemami układu pokarmowego i innymi. Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem pokarmu dla kotów takich marek jak Purina, Royal Canin czy Orijen.

Applaws – bezzbożowa karma dla kota

Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, aby nie podawać zwierzakom pokarmu zawierającego takie zboża, jak pszenica, owies czy jęczmień. Mieszanki te są najczęstszym źródłem rozmaitych alergii, a podawane przez dłuższy czas mogą przyczynić się do poważnych chorób układu pokarmowego. Dlatego też miejsce pierwsze w naszym rankingu suchych karm dla kotów zajął bezzbożowy pokarm marki Applaws. Gdy spojrzymy na skład znajdujący się na opakowaniu, odnajdziemy mięso ze świeżego kurczaka, mączkę z kaczki, a także sos drobiowy czy olej z łososia. Wszystkie składniki bezzbożowej karmy Applaws są bezpieczne oraz hypoalergiczne. Ponadto mieszanka o smaku kurczaka z pewnością trafi w gusta naszych wąsatych podopiecznych oraz rozpieści ich podniebienia. Z pozostałych firm oferujących karmy dla kota bez zbóż warto zwrócić uwagę także na marki Royal Canin, Purina czy Orijen. Pamiętajcie jednak, aby nie kierować się estetyką produktu i aby zawsze uważnie czytać składy umieszczone na odwrocie opakowania. W końcu to od zawartości miseczki zależy długowieczność ukochanego pupila.

Purina – specjalistyczna karma dla kota

Drugie miejsce w naszym rankingu zajęła karma weterynaryjna dla kota marki Purina. Choć zawiera śladowe ilości zbóż, jej mieszanka została specjalnie dopracowana pod kątem takich problemów, jak cukrzyca, zapalenie jelit czy biegunka. Jej działanie zdrowotne opiera się na obniżonym poziomie węglowodanów, a co się z tym wiąże – karma Diabetes Managment nie spowoduje nagłego wzrostu cukru we krwi kota. Ponadto jak obiecuje producent, wysoka zawartość witaminy E zredukuje tak zwany stres oksydacyjny wynikający z cukrzycy. Polecamy zapoznać się także z innymi produktami marki Purina. Wśród nich odnajdziecie karmy dla kotów z nadwagą, hypoalergiczne, urinary, czyli wspomagające nerki czy chociażby karmy junior dla kociaków.

Jakie są najlepsze suche karmy dla kotów - sklep swiat-pupila.pl

Royal Canin – karma dla kota junior

Trzecie miejsce wśród suchych karm dla kotów zajęła ta marki Royal Canin. Jest to pokarm przeznaczony dla kociąt już od 4 miesiąca życia. Charakteryzuje go zawartość wyselekcjonowanych witamin i białek niezbędnych do prawidłowego wzrostu oraz rozwoju mruczka. Karma junior wyróżnia się również obecnością probiotyków, pozytywnie oddziałujących na układ pokarmowy zwierzęcia. Ponadto składniki zostały dobrane w taki sposób, aby nasz podopieczny jak najlepiej je przyswoił. W ten sposób niwelujemy ryzyko ewentualnych dolegliwości, jednocześnie dbając o wrażliwe podniebienie malucha. Jeżeli poszukujecie innej, sprawdzonej mieszanki dla swoich pupili, zajrzyjcie do oferty Royal Canin. Są tam także karmy dla kocich seniorów, zwierzaków po sterylizacji a co ciekawe, wiele produktów dopasowanych jest do rasy pupila. Nie zapomnijcie skrupulatnie przeczytać składników zawartych w karmie oraz unikać tych, które mogą wywołać skutki uboczne u juniora.

Komentarze

Zostaw swój komentarz