Szeroki wybór karm dla kota Royal Canin

On: czwartek, październik 17, 2019

Zwierzęta mają zupełnie inne wymagania żywieniowe niż ludzie. Dlatego lepiej zrezygnować z obiadowych resztek w codziennej diecie pupila. Dotyczy to w szczególności kotów, które z powodu złej diety mogą cierpieć na poważne schorzenia. Jednym z najbardziej znanych producentów pożywienia jest Royal Canin. Które karmy są szczególnie godne polecenia?

Kocia dieta – jak ją skomponować?

Chcąc właściwie zaplanować jadłospis kota, należy wziąć pod uwagę takie zalecenia jak:

  • wybór tylko pełnowartościowych produktów – karma powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym właściwą zawartość węglowodanów, białek i tłuszczy, z uwzględnieniem odpowiedniej ilości witamin i minerałów;
  • dopasowanie do potrzeb – nie istnieje jedna uniwersalna dieta, zatem dla każdego pupila należy dobrać pokarm w indywidualny sposób, biorąc pod uwagę takie czynniki jak wiek, codzienną aktywność czy wielkość kota;
  • stosowanie produktów od sprawdzonych producentów – w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie zwierzaka warto wybierać nieco droższe produkty, które posiadają jednak znacznie lepszy skład.

Kot jedzący kocią suchą karmę z miski

Karma dla kota Royal Canin – produkty godne polecenia

To marka stworzona przez weterynarza posiadającego wiedzę i doświadczenie w dziedzinie właściwego żywienia zwierząt. Wysoka jakość produktów szybko przyniosła firmie międzynarodowe uznanie. W ofercie znajduje się liczne karmy dostosowane do specyficznych potrzeb zwierzaków. Na szczególną uwagę zasługują:

  • Digestive Care – to sucha karma dla kota cierpiącego na problemy z trawieniem. Zawiera wiele minerałów i minerałów. Jest również bogata w białko i tłuszcze, co sprzyja trawieniu. Jedzenie ma kształt niewielkich kosteczek, dzięki czemu kot je wolniej.
  • Diet Urinary – koty często cierpią na problemy z układem moczowym. To pożywienie zmniejsza ilość jonów w moczu, co chroni pupila przed tworzeniem się kamieni nerkowych. W składzie znajduje się głównie mięso drobiowe i ryż, a do tego kompleks witamin i minerałów.
  • Kitten Sterilised – pokarm przeznaczony dla młodych kotów do 12. miesiąca życia, które przeszły zabieg kastracji. Produkt zawiera zmniejszoną ilość tłuszczów, co chroni przed rozwojem nadwagi. Do tego w składzie znajdują się przeciwutleniacze hamujące procesy starzenia. Karma odznacza się zrównoważoną zawartością wapnia i fosforu.
  • Indoor – w tym przypadku receptura została opracowana specjalnie dla kotów żyjących w domu. W składzie znajdują się produkty sprzyjające lepszemu trawieniu, co ogranicza ilość kul włosowych. Jedzenie dostarcza umiarkowanej ilość energii, dzięki czemu zwierzę zachowuje właściwą masę ciała. Zawartość wysoce przyswajalnych białek sprawia, że objętość odchodów staje się mniejsza, a ich zapach – mniej odczuwalny.

Co jeszcze można znaleźć w ofercie marki Royal Canin?

Ten producent posiada również pożywienie dostosowane do potrzeb kotów rasowych. W ofercie można zatem znaleźć produkty przeznaczone dla pupili rasy Maine Coon czy brytyjskich kotów krótkowłosowych. Warto już teraz zapoznać się z całą ofertą producenta, aby jak najlepiej dopasować pożywienie do wymagań swojego kociego przyjaciela.

Komentarze

Zostaw swój komentarz